Hem Türk sinemasından hem de dünya sinemasından dikkat çekici yapımları bir araya getiren Boğaziçi Film Festivali 23 - 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

2021 yılında 9.'su düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali, Ekim ayında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival, 2020 yılında #HerŞeyeRağmen teması ile düzenlenmişti. Pandeminin zorlu koşullarına rağmen sinema salonlarını açtı. Bu yıl da, gösterimlerini fiziki ortamda yapabilmek için harekete geçiyor. Festivalde gösterimlerin güvelik önlemleri altında yapılması hedefleniyor.

Boğaziçi Film Festivali Nedir? Nerede, Ne zaman?

TRT'nin Kurumsal İş Ortaklığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteği ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı (BKSV) tarafından gerçekleştirilecek olan 9. Boğaziçi Film Festivali bu yıl, 23 - 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Boğaziçi Film Festivali, hem Türkiye'de hem de dünyada estetik, etik ve teknik bütünlüğe sahip olan sinema filmlerinin gelişimine fayda sağlamasını, genç yönetmen ve yapımcıların yerli filmler üretmesi konusunda maddi ve manevi destek sağlanmasını, Türk sinemasının yurt içinde ve yurt dışında tanıtılmasını amaçlıyor. 

Boğaziçi Film Festivali'nin gelişmelerini resmi Instagram sayfasından takip edebilirsiniz. 

Festival Sahibi: Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı

Yer: İstanbul / Beyoğlu Atlas 1948, Kadıköy sinemaları

Web Sitesi: www.bogazicifilmfestivali.com

Tarih: 23 - 30 Ekim 2021

Saatler: 18:00-23:00 Arası

9. Boğaziçi Film Festivali Film Listesi

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması

Uluslararası Kısa Kurmaca Fim Yarışması

Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması

Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışması

Filmlerin fragmanlarına Boğaziçi Film Festivali YouTube kanalından, bilgilerine ise festivalin resmi internet sitesi www.bogazicifilmfestivali.com'dan ulaşabilirsiniz. 

9. Boğaziçi Film Festivali Biletleri ve Fiyatları

Festival biletleri 13 Ekim’de satışa çıkacak. Gösterimler için biletleri mobilet.com üzerinden ve festival tarihlerinde ise gişelerden alabilirsiniz.

13.00 ve 16.00 saatlerinde olan seanslar için bilet ücretleri 10 TL, 18.30 ve 21.00 seanslarında 15 TL şeklinde açıklandı. Boğaziçi Film Festivali'nde kısa film biletleri ise 5 TL!

Boğaziçi Film Festivali Ödülleri

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması olmak üzere üç farklı kategoride yarışma yapılıyor. Ulusal Uzun Metraj Yarışması kapsamında En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Sinematografi, En İyi Kurgu ve En İyi Senaryo ödüllerini sahiplerine teslim edecek. Aynı zamanda FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü ve FİLM – YÖN En İyi Yönetmen Ödülü takdim edilecek. Kategorilerde gösterilen filmler, ilk kez Türkiye prömiyerini yapacak.

Bu yarışmalarda 21 farklı ödül veriliyor. Ödüllerin kazananlarına toplamda 405.000 TL para ödülü veriliyor. Ödüllerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 


BENZER YAZILAR

After Life: Bir Değişim Hikayesi

Her insan hayatında mutsuz yollardan geçmiştir. After Life dizisi de bu yola dair küçük bir öykü. Bu dizinin sezonlarını inceledik.

Bir Büyüme ve Özgürleşme Hikâyesi: CAROL

Noel zamanının ışıltısı ve gerçek aşkın sıcaklığıyla içimizi ısıtacak olan CAROL filmine detaylarıyla daha yakından bakalım.


Paylaş