Anneler gününü keyifli hale getirebileceğiniz ve özel bir zamana dönüştürebileceğiniz film önerileri.

Evlerimize kapandığımız bugünlerde annelerimizi yemeğe, alışverişe veya pikniğe götüremiyoruz ama biliyoruz ki onlara verilebilecek en büyük hediye çocuklarıyla geçirebildikleri zamanlardır. Bu anneler gününü bir film ile süsleyerek keyifli vakit geçirmek isteyenler için 6 film önerisini yazımızda derledik.  

Split-2016

IMDb Puanı: 7.3 

Gerilim, fantastik, korku türündeki baş yapıtlardan biri olan Split(Parçalanmış) ekrandan gözünü ayırmadan, heyecanla film izlemeyi sevenler için izlemeye değer bir film. 

Split Konusu

Çoklu Kişililk Bozukluğu olan Kevin'ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egolu karakterden en baskın olanı suça meyilli olanıdır. Kevın bir market çıkışında üç kız kardeşi kaçırarak bodrumuna hapseder ve 23 ayrı karakteriyle kızlarla ilişkiler kurmaya başlar. Kızlar bir kaçış yolu ararken Kevin'ın sahip olduğu karakterlerin iyi niyetlerinden yararlanmaya çalışırlar. Ancak git gide kafası karışan Kevin giderek tehlikeli bir hale bürünür. 

Split Oyuncuları ve Yönetmeni

M. Night Shyamalan'ın yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği filmin başrolünde James McAvoy yer almaktadır. James McAvoy'a eşlik eden oyuncular ise The Queen's Gambit dizisinden tanıdığımız Anna Taylor-Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson ve Jessica Sula'dır. 

Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği-2017

IMDb Puanı: 5.4

Komedi türündeki bu film güldürürken ekrana bağlayabilecek nitelikte. Annelerin bu eğlenceli gününü izlemek komedi türü sevenler için ideal.

Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği Konusu

Çocuklarını aynı anaokuluna bırakan dört anne bir zaman sonra arkadaş olurlar. Sürekli çocuklarıyla vakit geçiren anneler bir akşam yemeği için sözleşirler ve çocukları babalarına bırakırlar. Çocuklar olmadan nasıl vakit geçirdiklerini görmek isteyen anneler bir akşamlığına çocukların varlığını unuturlar ve başlarına gelmeyen kalmaz.

Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği Oyuncuları ve Yönetmeni

Julie Rodd'un kaleminden çıkan Alethea Jones'un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Katie Aselton, Toni Collette, Bridget Everett, Molly Shannon yer almaktadır.

Kız Kardeşimin Hikayesi-2009

IMDb Puanı: 7.4

Dram, aile türündeki bu film aslında bir romandan uyarlamadır. Kitabı kadar filmi de başarıyı yakalamıştır. İzleyenlerin yüreğine dokunan, ağlamadan kapatamadığı bu film dram sevenlerin favori filmi haline gelebilecek niteliktedir.

Kız Kardeşimin Hikayesi Konusu

Sara ve Brian Fitzgerald'a hayatlarının en kötü haberi verilmektedir; bu haber kızları Kate'in lösemi hastası olmasıdır. Hayatları bir anda alt üst olan aile kızlarını kurtarmak için bir çocuk daha dünyaya getirirler. Anna doğduğu andan itibaren kardeşi için bir sürü tıbbi işleme maruz kalır. 11 yaşındayken Kate'in böbrek yetmezliği başlar ve aile Anna'dan böbrek nakli yaptırmasını ister. Tüm bunların üzerine Anna ailesine onu bu amaçla kullanmalarını istemediği için dava açar.

Kız Kardeşimin Hikayesi Oyunuları ve Yönetmeni

Jodi Picoult'un ''Kız Kardeşim İçin'' romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Nick Cassavetes oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Cameron Diaz, Alec Baldwin, Abigail Breslin, Sofia Vassilieva gibi ünlü isimler yer almaktadır. 

Şipşak Aile-2018

IMDb Puanı: 7.3

Aile komedi-draması türündeki bu filme Netflix'ten ulaşabilirsiniz. Aile teması içeren dram ağrılıklı ancak yer yer izleyiciyi güldürebilen keyifli bir film Şipşak Aile. Anneler gününün anlamını bir kez daha hissettirmeyi başarıyor. 

Şipşak Aile Konusu

Çocuk sahibi olmak isteyen bir aile evlat edinmeye karar verirler. Aslında niyetleri ufak bir çocuğa yuva olup büyütmekken üç kardeşi evlat edinirler. Bu üç kardeşin en büyük ve asi olanı Lizzy'dir. Aile olmak sandıkları kadar kolay ve keyifli bir yolculuk olmayacaktır ancak sonucun onları birbirlerine bağlayacaklarından habersizlerdir.

Şipşak Aile Oyuncuları ve Yönetmeni

Sean Anders'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı bu filmde senarist koltuğunda John Morris'de ona eşlik etmektedir. Oyuncu kadrosunda ise Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Merced, Gustavo Quiroz, Julianna Gamiz, Octaiva Spencer ve Iliza Shlesinger yer almaktadır.

Benji-2018

IMDb Puanı: 6.3

1974'te ilki çekilen ve beklenilmeyen bir başarı yakalayan film 2018'de yeniden çekilmiştir. Dram/çocuk türündeki film her yaştan izleyiciyi yakalamayı başarmış izlemeye değer filmler arasına girmiştir.

Benji Konusu

Film yetim kalmış bir köpek yavrusu ve iki kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Bir gün iki kardeş sokakta yavru bir köpek bulup evlerine getirirler. Benji kısa sürede evin neşesi haline gelir. Birkaç hırsız iki kardeşi kaçırırlar, benji ve yardımcısı çocukların imdadına yetişir.

Benji Oyuncuları ve Yönetmeni

Brandon Camp filmin hem senarist hem de yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Benji filminin kadrosunda ise Gabriel Bateman, Darby Camp, Kiele Sanchez, Angus Sampson yer almaktadır.

Lion-2016

IMDb Puanı: 8.6

Biyografik, dram türündeki Hint filmi yürekleri burkan gerçek bir hikayeyi konu almaktadır. Anne olmayı, doğurmayı veya büyütmeyi, bir çocuğa hayat olmayı anlatan bu film kesinlikle çok başarılı.

Lion Konusu

5 yaşındaki Hintli bir çocuk kardeşinin dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. O uyurken trenin yola çıkması sonucunda küçük çocuk evinden çok uzaklarda uyanır ve kaybolur. Çocuğun geçtiği tüm zorluklar ve verdiği tüm mücadeleler sonucunda Avusturalyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak gerçek ailesine dönme isteği giderek artarak saplantılı bir hale dönmeye başlar.

Lion Oyuncuları ve Yönetmeni

Film, Gart Davis tarafından yönetilen ve senaryosu Saroo Brierley ile Larry Buttrose'un kurgusal olmayan kitabından alınarak Luke Davies tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Lion'un oyuncu kadrosunda Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman ve Deepte Naval yer almaktadır.

Buradan sevgi ve emekle bizleri büyüten tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz. 


BENZER YAZILAR

Dünyadan Haberler Filmi: News of The World

Kasabaları dolaşarak haberleri okuyan Amerikan İç Savaşı gazisi bir adamın bulduğu yetim kıza yuva arama hikayesi.

Shakespeare’in Oyunlarından Uyarlanan Filmler

Shakespeare'in oyunlarından uyarlanan 5 film ve Shakespeare'in hayatı hakkında kısa bilgiler.


Paylaş