Lily Collins, Philippine Leroy-Beaulieu, Lucas Bravo gibi isimleri buluşturan, Darren Star‘ın imzalı, Netflix yapımı Amerikan komedi-drama dizisi.

Emily in Paris, gösterime girdiği ilk anlardan beri, eğlenceli sahneleri ve başta Emily karakterini canlandıran Lily Collins olmak üzere oyuncuların performanslarıyla, adeta Paris’in sokaklarında gezintiye çıkmış gibi hissettirerek şehrin dokusunu başarılı bir şekilde yansıtmasıyla izleyici tarafından büyük ilgi gördü.

Bu yazımızda; ikinci sezonunun da yakında izleyiciye sunulacağı haberinin ulaşmasıyla tekrar gündeme gelen ve izleyicinin de merakla beklediği Emily in Paris dizisini inceledik.

Emily in Paris Konusu

Emily, Amerika’da pazarlama yöneticisi olarak çalışan genç ve başarılı bir kadındır. Bir gün Emily, Fransız bir pazarlama firmasına Amerikan perspektifini yansıtmak üzere görevlendirildiğini öğrenir. Bu görevinden dolayı Paris’e taşınan Emily için yeni bir hayat başlar. Bu hayatta yeni bir şehre ve yeni yaşam düzenine alışması gerekirken; bu yaşamın Amerika’da bıraktığıyla oldukça farklı olacağını kabullenmesi gerekecektir.

Paris’te yeni insanlarla ve iş arkadaşlarıyla tanışma sürecine giren Emily için Amerika’da bıraktığı ailesi, arkadaşları ve ilişkisini sağlıklı bir şekilde yürütmesi ve bu iki ülke arasında dengeyi sağlaması zor olacaktır. Emily, bu yeni düzene alışmaya çalışırken kendisini beklenmedik maceraların içinde bulur.

İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin her bölümün ortalama süresi 30 dakika uzunluğunda.

Emily in Paris Fragmanı

Emily in Paris IMDb  puanı

Dizinin IMDb puanı 7/10.

Emily in Paris Oyuncu Kadrosu ve Karakterler

Emily in Paris 2. Sezon Ne Zaman Yayımlanacak?

İlk sezondan sonra tüm dünyada yankı uyandıran dizinin ikinci sezon onayı alacağı herkes tarafından bekleniyordu. Seyircinin bu konuda en çok merak ettiği nokta, ikinci sezonun Paris’te mi yoksa başka bir şehirde mi olacağıydı.

Seyircinin aklındaki soru işaretlerinin çoğuna son vererek dizinin 2. sezon onayı aldığını anlatan açıklama, dizideki Paris Sylvie Grateau karakterinin ağzından yazılmış bir mektupla duyuruldu. Emily’nin Paris’teki patronu olan Paris Sylvie Grateau, kaleme aldığı bu mektupta, Emily’nin Amerika’daki patronuna onun bir süre daha Paris’te kalacağını haber veriyordu. Söz konusu mektubun yayınlanmasından kısa bir süre sonra da dizinin 2. sezon onayını aldığı Twitter’da yayınlanan videoyla doğrulandı.

Dizinin ikinci sezonunun çekimlerine başlandı. Bu konuyla ilgili Emily karakterini canlandıran Lily Collins, hislerini şu cümlelerle ifade etti:

"Emily'yi oynamak bana kendim hakkında ve aynı zamanda çevremdeki dünya hakkında birçok şey öğretti. Bu dersleri artırmak, büyümeye ve öğrenmeye devam etmek bu güzel şehir ve Emily ile olan tüm karakteri hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla 2. sezon için Paris'e geri dönmekten daha mutlu olamazdım."

Kesin bir tarih bilgisi verilmese de dizinin yapım çalışmalarına Mayıs 2021 yılında başlanması itibarıyla ikinci sezonunun bu sene izleyiciye sunulması beklenmiyor.

Emily in Paris İzleyici Yorumları

Emily in Paris dizisi, yayımlandıktan sonra tüm dünyada ilgiyle karşılandı fakat izleyici diziye karşı adeta ikiye bölündü. Kimisi dizinin eğlenceli dokusunu çok beğenip diziyi sevse de kimisi de dizide Paris'in yalnızca moda, romantizm ve kruvasan şehri olarak yansıtıldığını düşünerek bu durumdan hoşlanmadı. Bu noktada özellikle Fransız eleştirmenler diziye karşı olumsuz görüşlerini belirttiler.

Beyazperde.com’da yapılan habere göre diziye karşı Fransız eleştirmenlerin bazı yorumları şöyle;

Premiere'den Charles Martin; "Diziden öğrendiğimiz; tüm Fransızların kötü ve tembel olduğu, işe öğleden önce gelmedikleri, sürekli flört ettikleri, sadakatten tam olarak anlamadıkları, cinsiyetçi oldukları ve duşla ilişkilerinin sorgulanabilir olması."

Sens Critique'den bir eleştirmen Emily in Paris'in gerçekçi olmayan bir Paris portresi çizdiğini, dizinin yazarlarının neredeyse her Fransız karakterin koltuk altına bir baget tutuşturacaklarını, Fransızların sürekli sigara içen, ölümüne flört eden ve canları sıkıldığına işe giden insanlar olarak resmedildiklerini belirtti.

RTL, Gossip Girl'ün Paris'te geçen bölümlerinden ve Devil Wears Prada'dan beri Paris'i bu kadar klişe görmediklerini, şehrin; Moulin Rouge, Coco Chanel, baget ekmekler ve Ratatouille'nin gerçekçi olmayan şehri olarak tanımlandığını söyledi.

Buna karşın diziyi oldukça beğenen ve olumlu yorum yapan bir çok izleyici de var. Bu yorumlardan bazıları ise;

Allocine yazarlarından biri dizi için; "Birçok Fransız klişelere karşı öfkeli ama aslında başkaları hakkında ön yargıları olan ilk kişiler de biziz. Sakin olun, bu sadece bir dizi ortada çok kötü bir şey yok. Ben oldukça eğlenceli buldum." ifadelerini kullandı.

Bu yorumun yanı sıra bazı izleyici yorumları ise;

Olumlu ve olumsuz  bakış açısıyla yapılmış olan bir çok yoruma sahip dizi Emily in Paris için son yorumu sizlere bırakıyor, iyi seyirler diliyoruz.

Kaynak

https://filmloverss.com/emily-in-paris-2-sezon-onayi-aldi/

https://yorumguncel.com/emily-in-paris-yorumlari-ve-sosyal-medya-tepkileri/

https://www.beyazperde.com/haberler/diziler/haberler-95222/

https://www.imdb.com/title/tt8962124/


BENZER YAZILAR

İyi Hissettiren 10 Film Önerisi

Kötü hissettiğiniz günlerde zihninizi boşaltacak ve modunuzu yükseltecek 10 film önerisi.

Ölümsüz Bir Sistem Eleştirisi: Modern Times

Sessiz sinemanın ustası olarak görülen Charlie Chaplin'in işçilerin sorunlarına dikkat çektiği eşsiz filmi Modern Times hakkında genel bilgiler, konusu ve sahnelerin ayrıntılı incelemesi.


Paylaş