İçimizdeki o sonsuz keşfetme heyecanından yepyeni bir bizi ortaya çıkaracak olan “Gain” Platformunun incelemesi.

GAİN, 30.12.2020 tarihinde ilk kez bizlerle buluşan bir dijital platform. Beyn Danışmanlık ve Gözde Akpınar’ın sahibi olduğu Gain platformu, içerisindeki özgün içerikler ve Gaye Su Akyol’un “İstikrarlı Hayal Hakikattir” şarkısıyla bizleri büyüleyen reklamları ile son dönemde oldukça dikkat çekmeyi başardı.

Dizi ve film içeriklerinin yanı sıra gündeme dair haberler, programlar, müzik ve ünlü isimlerin canlı yayınları da olacağı yeni yerli dijital platform Gain’i gelin birlikte keşfedelim.

Henüz yeni yayına başlayan Gain, orijinal film ve dizi içeriklerinin yanında farklı medya türleriyle de seyircisiyle buluşuyor. Spor dünyasından dikkat çekici şeyleri, Türkiye ve dünya gündeminin olduğu haberlerin yer aldığı Gain’de her içerik yaratıcı olma ve eğlence odaklı oluşturulmuş. Tanınmış insanların hayat izleri, canlı yayın, video, müzik, haber, canlı yayınlanan haber programları, yabancı liglerden futbol, NBA’den maç görüntüleri, spor programları, insan hikayeleri, belgeseller, yarışmalar, oyun programları, yerli ve yabancı kısa filmler Gain’de yer alanlardan.

İzlenilmesi Tavsiye Edilebilecek İçerikleri


Terapist (Dizi)

Gain platformunun özgün ve en dikkat çekici içeriklerinden “Terapist” ile başlayalım. Oyuncu kadrosunda Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammet Uzuner, Zeynep Çamcı, Çağdaş Onur Öztürk ve Murat Kılıç’ın bulunduğu Terapist dizisinin konusu kısaca şöyle; Terapist Çetin’in 5 hastası ile birlikte yaptığı grup terapisinden sonra hasta karısını evinde ölü bulması ve biraz yakınında da o günkü seansta not ettiği kağıdı bulmasıyla her şey değişir. Birbirinden farklı 5 hastasından hangisi karısının gerçek katilidir? 

10 Bin Adım (Dizi)

Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın birlikte kaleme aldıkları 10 Bin Adım Dizisi, sağlık çalışanlarının sağlıklı bir vücut için her gün en az 10 bin adım atmasını önermesi üzerine iki eski sevgilinin her gün buluşarak birlikte 10 bin adım atması ve bu yürüyüş esnasında başlarına gelen komik olayları anlatıyor.

  

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları (Dizi)

Ela Başak Atakan’ın gerçek hikayesini ele aldığı aynı isimli kitabından uyarlanan ’Bir Şifa Bağımlısının İtirafları” bir aktüel belgesel serisi. Kızının çaresiz denilen hastalığına deva bulmak için kendisini alternatif tıp dünyasına adayan ve zaman geçtikçe bir şifa bağımlısına dönüşen Ela Başak Atakan’ın bu yolda uğradığı tüm şifa durakları ve çok daha fazlası Caner Özyurtlu yönetmenliğinde yeniden arşınlanıyor. Bu benzersiz yolculukta yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, sufizmden ayuverdik beslenmeye denenebilecek her şey deneniyor. 

Sadece Robotların Çalıştığı Japon Oteli (Belgesel)

Japonya’da yalnızca robotların hizmet verdiği Henn na(Tuhaf) adlı otel hakkında ilgi çekici ve başarılı bir belgesel. Kapıda sizi bir dinazorun karşıladığı ve bavullarınızı dahil bir robota teslim ettiğiniz bilim-kurgu filmlerini andıran bir Dünya. 

Sevinç Vesaire (Kısa Film)-15 dk

Zamandan bağımsız bir devlet dairesinde, bitimsiz mesailerden bir yenisi başlamak üzeredir. Sözlükçü olarak görev alan bir grup, daha büyük bir sözlük için gereksiz, kesinlikle sakıncalı ve ihtimalen sakıncalı her türlü sözcüğü oy birliği ile imha etmek üzere işe başlarken, bölüme o gün atanmış Daktilocu’nun soruları rutini bozacak, işleri karıştıracaktır. Oysa liste uzun, gündem yoğun, sözcükler sayısızdır.

Nergis Öztürk, Caner Erdem, İbrahim Selim gibi başarılı isimleri buluşturan bu yapımın görüntü yönetmenliğini Alp Korful üstleniyor.

Dollmaker (Kısa Film) 9 dk 56 sn

Evlatlarını kaybeden bir çiftin ölü birini diriltebileceklerine inandıkları saplantılı hikayesi.Başrollerinde Jane Fonda, Dan Hedaya, Mike Bacarella, Diane Dorsey gibi isimler bulunmakta, yönetmenliğini de Daniel Petrie üstlenmekte. Filmin IMDb puanı 7.5

Mor ve Ötesi Harbiye Açıkhava Konseri (Müzik)

Mor ve Ötesi'nin 8 Temmuz 2019 yılında gerçekleşen Harbiye Açıkhava Konseri bölümler halinde bu platformda bizlerle buluşuyor. 

Kısaca toparlayacak olursak, farklı frekanslardan programları farklı perspektiflerden ele alan GAIN’de bulunan içeriklerin kısa süresi; Netflix, BluTv vb. gibi platformlarda görmeye alışık olduğumuz programların dışında tutulacak bir kazanım. GAIN, telefondan veya tabletten kolayca ulaşabildiğiniz, çok vaktinizi almayıp mental ve fiziksel açıdan sizi yormadan günlük hayatın kaosundan birkaç dakikalığına alıkoyan ve kafanızı dağıtan içerikler vadederken; nitelik olarak da kalitesinden ödün vermemiş. Bu uygulamayı şu anda Apple ve Android telefonlardan/tabletlerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

wannart.com › icerik › 27011-kisa-i...Web sonuçlarıKısa İçerikleriyle Uzun Süreli Keyif Vadeden 'gain' - Wannart

www.oggusto.com › lifestyle › gain...Gain Medya'da İzlemeniz Gereken Yapımlar - Oggusto

tr.m.wikipedia.org › wiki › GAİNGAİN - Vikipedi

 


BENZER YAZILAR

Atiye

Şengül Boybaş'ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanan, başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun’u buluşturan Netflix dizisi.

Kullanımlar ve Doyumlar Teorisi Nedir: Film ve Dizilerin Popülerliğinin Nedeni

Ünlü film ve dizilerin, popüler olma sebepleri bizim algımız mı, yoksa çevresel etkenler mi? Dijital platformların ve medya popülerliği kavramının bu sürece etkisi nedir?


Paylaş