2007 ve 2012 arasını kasıp kavuran, popüler gençlik dizisi Gossip Girl Temmuz 2021'de yeni versiyonuyla geri dönüyor.

Gossip Girl 2007-2021 yılları arasında yayınlanan Cecily von Ziegesar’ın aynı adlı romanından uyarlanan ve 6 sezon süren bir gençlik dizisiydi. New York’lu cemiyet hayatından bir grup lise öğrencisinin hayatını konu alan dizide, liseli gençlerin birbirleri arasında verdikleri güç savaşları ve çevirdikleri entrikalar konu ediliyordu.

Gossip Girl’ün başrol kadrosunda Blake Lively’nin canlandırdığı “Serena Van Der Woodsen”, Leighton Meester’ın canlandırdığı “Blair Waldorf”, Ed Westwick’in canlandırdığı “Charles Bartholomew – nam-ı diğer Chuck Bass”, Chace Crawford’ın canlandırdığı “Nate Archibald”, Penn Badgley’in canlandırdığı “Dan Humphrey” yer alıyordu. Dizinin senaryosunda Serena ile Blair hem en yakın iki arkadaş hem de ezeli iki rakipti.

2019 yılının Şubat ayında Gossip Girl'ün yeni bir versiyonla geri döneceğiyle ilgili söylentiler ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu söylentiler üzerine Gossip Girl hayranları heyecanla haberin doğrulanmasını bekledi. Temmuz 2019’da ise Gossip Girl’ün ekranlara geri döneceği haberleri doğrulandı. Akıllarda tek soru vardı, spin-off’un oyuncu kadrosu eski kadroyla aynı mı olacaktı yoksa yeni oyuncular dahil mi olacaktı? Gossip Girl ile özdeşleşen orijinal dizinin oyuncu kadrosu röportajlarında spin-off’un kadrosuyla ilgili farklı açıklamalarda bulundular.

Nate Archibald’ı canlandıran Chace Crawford:

“Kimsenin bu konuyu ciddi bir şekilde konuştuğunu sanmıyorum ama bu soru benim için klasik hale geldi. Bence tekrar yapmamamız lazım. Zaten ben de artık lisede olamam. Şahsen herkesi tekrar görmeyi çok isterim ama orijinal oyuncu kadrosunu bir araya getirmek zor olabilir. Gossip Girl'ün yeniden çekimi, ancak yeni karakterler yaratarak olabilir."

Açıklamasında bulunmuştu. Serena Van Der Woodsen’e hayat veren Blake Lively ise röportajında yeni bir Gossip Girl çekiminin kendisi için uygun olmadığını, hem artık liseliyi oynayacak kadar genç olmadığını hem de çocukları olduğunu ve dizi çekimlerinin onu zorlayacağını söylemişti. Böylece dizinin eski kadrosu yeni versiyonda oynayacaklarına dair yeşil ışıkları kapatmış oldular.

Yeni Gossip Girl Kadrosunda Kimler Var?

Ancak yeni versiyonda orijinal dizinin kadrosundan isimler de var. Dizinin orijinal yaratıcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage, Gossip Girl’ün yeni versiyonunun yapımında da yer alacaklar. Gossip Girl’ün orjinalinden hatırladığımız ve anlatıcı olarak diziye sesiyle hayat veren Kristen Bell, Gossip Girl’ün yeni versiyonunu da seslendirecek. Dizinin her bir bölümü dönemin moda trendini baştan yazıyordu. Gossip Girl’ün kostümlerini tasarlayan Eric Daman yeni versiyonda da oyuncularının kostümlerini tasarlayacak.

Gossip Girl Yeni Versiyonunun Konusu

Gossip Girl’ün yeni versiyonunda, Cecily von Ziegesar’nın orijinal romanındaki gibi Yukarı Doğu Yakası’nın entrikalı lise hayatı ele alınıyor. Dizinin yazarı ve aynı zamanda yapımcısı olan Joshua Safran Gossip Girl’ün yeni versiyonuyla ilgili:

“Gossip Girl’ün ilk versiyonunda çok fazla çeşitlilik yoktu. Dizinin yeni versiyonu, dünyanın şu an nasıl göründüğünü, zenginliğin ve ayrıcalığın nereden geldiğini ve tüm bunlarla nasıl başa çıktığımızı yansıtacak. Söylemediğim ise bir kıvrılma yaşandı ve tüm bunlar bu kıvrılmayla ilgili” diyor.

Yeni versiyonun da yapımcıları olan Josh Schwartz ve Stephanie Savage:

 “Orijinal web sitesi karardıktan sekiz yıl sonra, yeni nesil New York özel okul gençlerinin Gossip Girl'ün sosyal medya gözetimi ile tanıştırılmasına ve geçen yıllarda hem sosyal medyanın hem de New York’un ne kadar değiştiğine odaklanacaklarını” söylüyor.

Schwartz ve Savage’ın yaptığı bu açıklamadan sonra yeni versiyonun kesinleşen oyuncu kadrosu ve yeni karakterleriyle başrollerde orijinaline kıyasla daha fazla çeşitliliğe yer verildiği doğrulanmış oldu. Gossip Girl yeni versiyonunda başrolde siyahi oyuncular ve dizi karakterleri arasında LGBT bireyleri de yer alıyor.

Yeni Oyuncu Kadrosu

Gossip Girl'ün yeni versiyonunda başrollerde yer alacak isimler: Emily Alyn Lind, Thomas Doherty, Tavi Gevinson, Adam Chanler-Berat, Zion Moreno, Whitney Peak, Eli Brown, Johnathan Fernandez ve Jason Gotay olacak. 2002 doğumlu genç oyuncu Emily Alyn Lind’i daha Revenge ve Code Black dizilerinden tanıyoruz. Eric Daman yeni versiyonun oyuncu kadrosuyla ilgili:

“Oyuncu seçimi gerçekten harika görünüyor ve bunun bir parçası olmaya davet edilmek gerçeküstü” açıklamasında bulunmuştu.

Joshua Safran, Cosmopolitan Dergisi’nin Nisan 2021 sayısında dizi oyuncuları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Safran’ın röportajında verdiği bilgilerle oyuncuları ve yeni versiyonun karakterlerini yakından tanıyalım.

Emily Alyn Lind yeni karakter Audrey’e hayat verecek. Annesi atletik bir tasarımcı olan Constance'da lüks bir öğrenci. Audrey yeni versiyonda orijinal dizideki Blair Waldorf’a karışılık geliyor.

2003 doğumlu Whitney Peak’in canlandırdığı yeni karakter Zoya. Safran, Zoya karakterinin orijinal dizide Penn Badgley’in canlandırdığı Dan Humphrey’ye karşılık geldiğini doğruladı.

Evan Mock, dizide Audrey ile senelerdir flört eden Aki’yi canlandıracak.

Jordan Alexander, Julien adlı ergen bir influencer’ı canlandırıyor. Julien ve Audrey dizide en iyi arkadaş rolündeler.

Thomas Doherty, yeni versiyonda orijinal dizideki Chuck Bass karakterine benzeyen Max’ı canlandırıyor. Max flörtöz bir karakter ve partilerin aranan yüzü. Ancak yeni versiyonda Max karakteri Chuck Bass’in aksine hem kadınlarla hem de erkeklerle de flört ediyor.

Eli Brown, Obie isimli zengin, hayırsever bir Alman’ı canlandırıyor.

Zion Moreno, Luna; Savannah Smith ise Monet karakterini canlandırıyor. Luna karakterine hayat veren Zion Moreno ise gerçek hayatta trans bir kadın. Ancak dizideki karakteri Luna’nın da trans olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.

Yeni Gossip Girl Nerede Yayınlanacak, Hangi Platformda?

Gossip Girl’ün yeni versiyonu WarnerMedia’nın yeni ücretli yayın platformu olan HBO Max’te yayınlanacak. HBO Max şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ne yayın yapan bir platform. Giriş yapabilmek için IP adresinizin ABD sınırları içerisinde olması gerekiyor. HBO Max’den Sarah Aubrey yeni versiyonla ilgili:

“İlk senaryoyu elimize aldığımızda hepimiz rahat bir nefes aldık çünkü oldukça iyiydi" diyor.

Ne Zaman Yayınlanacak?

29 Nisan 2021’de dizinin resmi Twitter sayfasında yayınlanan tweetle yeni versiyonun ilk bölümlerinin Temmuz ayında yayına gireceği bilgisi verildi. Tweetle birlikte paylaşılan videoda, yeni oyuncu kadrosu ve karakterleri orijinal dizinin tema müziği eşliğinde seyirciye tanıtılıyor.  

 

Good afternoon, followers. I need no introduction, but these New York elite do. Pleased to present your newest obsession — coming to @hbomax this July. Clear your calendars accordingly. pic.twitter.com/msIEgKyT23

— Gossip Girl (@gossipgirl) April 28, 2021

Gossip Girl tutkunları Temmuz ayı için izlenecekler listelerini şimdiden boşalttı bile.

 

Kaynaklar: 

https://www.pinkvilla.com/entertainment/hollywood/gossip-girl-reboot-joshua-safran-teases-new-details-show-says-we-re-all-gg-now-confirms-july-release

http://www.justjared.com/2021/04/28/hbo-maxs-gossip-girl-will-have-an-unexpected-twist-showrunner-joshua-safran-says/

 


BENZER YAZILAR

Moonfall 2022

2022 yılının başında vizyona giren ve Roland Emmerich imzalı Moonfall filminin konusu, oyuncuları, fragmanı, izleyici yorumları, müzikleri ve bilmeniz gereken tüm detaylar.

Köksüz Çocuklardan Özgür "Kelebekler"

Klişeleri ters yüz etmek üzerine kurulmuş, melodram ve komedi türünü iç içe izleyiciye sunan absürt bir aile hikayesi.


Paylaş