Show TV'de yayınlanacak olan, Haluk Bilginer ve Tolga Sarıtaş'ın başrollerinde olduğu dizi hakkında tüm detaylar. İlk fragman ve yayın tarihi.

Haluk Bilginer, Show Tv ekranlarında yeni yayınlanacak olan bir dizide başrol olarak oynamaya hazırlanıyor. Uzun süredir online izmleme platformları için çekimler yapan oyuncu, Baba dizisi ile geleneksel TV'ye geri dönüyor

Baba 2. Bölüm Fragman

Baba Dizisi İlk Fragman, 1. Bölüm Fragman

Baba 1 . Bölüm Son Fragmanı

Baba Dizisi Show Tv

İddialı yapımda baba karakterini canlandıracak usta oyuncuya, oğlu karakterinde Tolga Sarıtaş eşlik edecek. Etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncularıyla yeni sezonda izleyicileri ekran başına kitleyecek yapımın sosyal medya tanıtımı büyük ilgi gördü. Usta oyuncu Haluk Bilginer'i, yine oyunculuğu ilke öne çıkan Tolga Sarıtaş ile bir arada görecek olan hayranları, yeni dizi için oldukça heyecanlı. İlk fragman da izleyicilerden olumlu yorumlar aldı ve merakları artırdı. 

Seneryonun yazarlığını, en son Çukur dizisi ile karşımıza çıkan Ekin Atalar ve Gökhan Horzum üstleniyor. Ay Yapım'ın çekeceği dizinin yönetmen koltuğunda ise Çağrı Bayrak oturuyor. 

Baba Dizisi

Tür: Dram, Aksiyon, Aile

Senaryo: Gökhan Horzum, Ekin Atalar

Yönetmen: Çağrı Bayrak

Yapımcı: Ay Yapım

Ne Zaman Yayınlanacak? Hangi Kanalda

15 Şubat 2022 Salı günü saat 20:00'de Show TV ekranlarında olacak.

Baba Dizisi Oyuncuları

Haluk Bilginer - Emin Saruhanlı

Haluk Bilginer, dizi dünyasındaki en başarılı ve popüler oyunculardan biri. Bu güne kadar birçok yerli ve yabancı yapımda yer aldı ve dahil olduğu yapımların hepsi başarı ile sonuçlandı. Baba dizisinde ise Emir Saruhanlı karakteriyle Saruhanlı ailesinin babası rolünü üstleniyor. Usta oyuncuyu en son Exxen'de yayınlanan Şeref Bey dizisinde görmüştük.

Tolga Sarıtaş - Kadir Saruhanlı

En son, yine Show TV'deki Arıza dizisinde başrol olarak gördüğümüz Tolga Sarıtaş, Kadir Saruhanlı karakterine hayat veriyor ve ailenin oğlu olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü oyuncunun 2022 yılında Netflix'te Yolun Açık Olsun isminde bir filmi de çıkacak. 

Baba Dizisi Afişi

Baba Dizisi Diğer Oyuncuları

Beril Pozam - Sevil

Ayda Aksel - Fazilet Saruhanlı

Özge Yağız - Büşra Saruhanlı

Hakan Kurtaş - İlhan

Bihter Dinçel - Münevver Saruhanlı

Taner Rumeli - Servet Saruhanlı

Deniz Hamzaoğlu - Yaşar Saruhanlı

Zeynep Tuğçe Bayat - Şahika

Özge Özacar - Cansu

Damlasu İkizoğlu - Kübra Saruhanlı

Oktay Çubuk - Kadircan Saruhanlı

Begüm Akkaya - Vildan

Nihan Okutucu 

Cem Uslu 

Tolga Sala 

Ahmet Şenkaya 

Baba Dizisi Konusu

Yapım, Anadolu'dan İstanbul'a gelen ve birbirinden kopan Saruhanlı ailesinin, bir uçak kazasının ardından değişen hayatlarını konu alıyor. Dizi, Tolga Sarıtaş'ın canlandırdığı Kadir Saruhanlı karakterinin hikayesi üzerinden ilerliyor. 

Baba Dizisi Fragman 

"Parayla, diyordu şair, her şeye sahip olunacağı söylenir ama olunamaz, diyordu. Yiyecek satın alabilirsin ama iştah alamazsın. İlaç alırsın ama sağlık alamazsın. Bilgi alırsın ama bilgelik alamazsın. Gösteriş alırsın ama güzellik alamazsın. Eğlence alırsın ama neşe alamazsın. Tanıdık alırsın ama dost alamazsın. Hizmetçi alırsın ama sadakat alamazsın. Boş vakit alırsın ama huzur alamazsın. Parayla her şeyin kabuğunu alır, hiçbir şeyin çekirdeğini alamazsın."

Baba Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Yayın Tarihi Belli Oldu

Senaryosu ve oyuncu kadrosuyla herkesi merakta bırakan Baba dizisi, Show TV'de  2022'deki yeni sezonda çıkacak. Kesin tarihi belli olan dizi 15 Şubat Salı akşamı saat 20.00'de ilk bölümüyle seyirci karşısında olacak. 

Baba Dizisi Nerede Çekiliyor?

Baba dizisinin büyük bir bölümü İstanbul'da yapılacak. Fakat sizi tek bir mekana sahip değil. Bu yüzden zaman zaman farklı illerde de çekimler yapılacak. 

Haluk Bilginer Baba Dizisi Adı Değişti

Show TV için çekilen dizinin ismi ilk olarak basına "Bir Gece Ansızın" olarak duyurulmuştu. Henüz yayına girmeden bir değişiklik yapıldı ve dizinin yeni ismi "Baba" oldu. 

Baba Dizisi Müziği

Baba dizisinin ilk fragmanında kullanılan müzik, sinemaseverler tarafından tanındı. Dizinin müziği, Zülfü Livaneli’nin Yer Demir Gök Bakır isimli sinemasının film müziği. 

Ünlü yönetmen ve müzisyen Livaneli, 1980'li yıllarda Türk sinemasında büyük etki yaratanmış ve ödüller almıştı. Aynı dönemde özel bir beste de yapmıştı. Yaptığı filme de ismini veren Yer Demir Gök Bakır bestesi, şimdi yeniden Baba dizisinde kullanıldı. 


BENZER YAZILAR

Sen Aydınlatırsın Geceyi

“İnsan endişeden yaratılmıştır” Euripides. Onur Ünlü'nün en iyi filmlerimden biri olan ''Sen Aydınlatırsın Geceyi'' filmini ve anlatılmak istenenleri inceledik.

Fransız Yeni Dalgası ve Alain Resnais

Bu yazıda biçimsel anlamda bir edebi akım olan Yeni Roman'dan etkilenen Yeni Dalga Sineması'nı ve Yeni Roman etkisini sinemasında en fazla hissettiğimiz yönetmen Alain Resnais'i ele aldık.


Paylaş