Yayınlandığı döneme damga vuran dizi How I Met Your Mother'dan yıllar sonra, How I Met Your Father seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Efsane dizi How I Met Your Mother, yayınlandığı döneme damga vurmuş, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizileri arasında gösterilmekteydi.

Bir babanın çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmasını konu alan dizide, olayların geliştiği yıllar boyunca karakterlerin arkadaşlıklarının, birlikte yaşadığı maceraların ve en sonunda nasıl birilerine dönüştüklerini anlatan tüm hikaye dünyada bir çok kişi tarafından beğenilerek izlenmişti.

Dizi, dokuz sezon boyunca ekranlara damga vurdu ve finalinin yayınlanmasının üzerinden yıllar geçse de hala popülerliğini korumayı başaran dizilerden biri.

Şimdilerde ise How I Met Your Mother'dan esinlenilerek yepyeni bir dizi hazırlanıyor: How I Met Your Father.

How I Met Your Father Dizisinin Fikri Nasıl Ortaya Çıktı?

How I Met Your Mother dizisi 2014 yılında final yaptıktan hemen sonra, seyircilerin dizinin bitişi üzerine olan üzüntüsünü belirtmesi üzerine yapımcılarda How I Met Your Father adında aynı formatla başka bir dizi yapma fikri oluştu.

Bu fikir üzerine, yine aynı yıl How I Met Your Dad isminde bir dizi çekildi. Fakat dizi hiç yayınlanmadı. Çünkü dizinin çekilen pilot bölümü izleyici tarafından beğenilmedi ve dizi henüz başlamadan iptal edilmiş oldu.

İptal edilen How I Met Your Dad dizinin başrolünde Frances Ha filmiyle de tanınan Greta Gerwig yer alıyordu. Bununla birlikte Gerwig, dizinin iptal edilmesinden bir süre sonra yaptığı açıklamada, dizinin iptal olma sebeplerinin başında kendisinin olduğunu söyledi.

How I Met Your Dad Fragmanı

Aradan yıllar geçtikten sonra, 2021 yılında How I Met Your Father adında bir dizi çekileceği iddiası tekrardan ortaya çıktı ve bu konuyla ilgili çok geçmeden resmi bir açıklama yapıldı. Böylelikle dizinin yayınlanacağı kesinleşmiş oldu. How I Met Your Father dizisinin açıklanan ilk oyuncusu, baş karakter Sophie'ye hayat verecek olan Hilary Duff oldu.

How I Met Your Father, How I Met Your Mother'ın Devamı Mı Olacak?

Dizinin çekileceği açıklandıktan sonra seyircinin aklında pek çok soru oluştu. Bunlar arasında en çok merak edilenlerden biri; How I Met Your Father, How I Met Your Mother'ın devamı niteliğinde mi olacağı yoksa bambaşka bir hikayenin mi anlatılacağı konusuydu.

Şu an diziyle ilgili edinilen bilgilere göre How I Met Your Father dizisi, How I Met Your Mother'ın devamı niteliğinde olmayacak. Yani dizide, How I Met Your Mother'da gördüğümüz karakterleri tekrar görmeyeceğiz ya da bu karakterlerin hikayesi işlenmeyecek.

Bambaşka karakterler, bambaşka hikayeler anlatılıyor olacak. Fakat dizinin başrol oyuncusu Hilary Duff'ın yaptığı açıklamada "Umarım orijinal dizinin oyuncu kadrosundan bazı konuk oyuncular yer alır". ifadesini kullanması How I Met Your Mother dizisinin sevenlerini heyecanlandırmaya yetti.

Bununla birlikte iki dizinin çıkış noktası ve konusu aynı: Bu kez bir annenin oğluna babasıyla nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla olaylar başlayacak. Bu noktada tıpkı How I Met Your Mother'da olduğu gibi başrolün oğlu annesi, babası ve onların arkadaşları hakkında bilmediği pek çok şeyi öğrenecek. Adeta anne ve babasının hayat yolculuğunu tekrar yaşayarak onlara eşlik etmiş olacak.

Dizinin yapımcılığını üstlenen isimler arasında How I Met Your Mother’ın yönetmenliğini yapan Carter Bays ve Craig Thomas'ın yer alıyor olması da iki dizinin ortak yönlerinden bir tanesi.

How I Met Your Father Dizisinin Oyuncuları Kimler?

Dizinin çekileceği kesinleştikten sonra belli olan ilk isim Hilary Duff'tan sonra diğer karakterleri kimin canlandıracağı merak konusu idi. Dizinin belli olan oyuncu kadrosu ve karakterler ise şöyle:

Sophie: Gossip Girl, A Cinderella Story ve Lizzie Mcguire gibi film ve dizilerle tanınan Hilary Duff.

Valentina (Sophie'nin ev arkadaşı): The Plan B, Grown-ish ve Beyond Paradise'la tanınan oyuncu Francia Raisa. 

Charlie: Tom Ainsley

Jesse: The Help, Up in the Air, GLOW gibi film ve dizilerle izleyici karşısına çıkan Chris Lowell.

Ellen (Jesse'nin üvey kardeşi): Tien Tran

Sid (Jesse'nin ev arkadaşı): Suraj Sharma

Dizinin oyuncu kadrosu belli olduktan sonra Hilary Duff tüm oyuncuların yer aldığı fotoğrafı Instagram hesabından "Kimler bizim için hazır? Birinin dairesinin önünde oturuyor olabiliriz ya da olmayabiliriz." cümlelerini kullanarak paylaştı.

How I Met Your Father Ne Zaman ve Nerede Yayınlanacak?

Çekimleri devam eden dizinin yayın tarihi kesin olarak belli olmasa da yapımcılar 2021 yılının son aylarında yayına girebileceğini açıkladı. 

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan How I Met Your Father dizisinin her bölümü çoğu sit-com dizisinde de olduğu gibi ortalama 20 dakika uzunluğunda olacak ve dizi Hulu Tv'de yayınlanacak.

How I Met Your Father Dizisinin İlk Görseli

Dünya çapında fenomen olan How I Met Your Mother dizisinin bir tür yan dizisi olan How I Met Your Father dizisinin oyuncu kadrosunun yan yana olduğu ilk görsel paylaşıldı. 

Fotoğrafta Brooklyn Köprüsü'nde poz veren Tien Tran, Hilary Duff, Tom Ainsley, Suraj Sharma ve Chris Lowell'den oluşan oyuncu kadrosu bulunuyor. 

Özetle;

Kesinleştiği andan beri gelişmelerin ilgiyle takip edildiği dizi How I Met Your Father, yakında yayına başlayacak. Dizinin izleyici tarafından sevilip sevilmeyeceği belli olmasa da, How I Met Your Mother dizisiyle arasında kıyas yapılacağı kesin.

Şimdiden hikayesi ve oyuncularıyla merak uyandıran diziyi başta How I Met Your Mother severler olmak üzere tüm diziseverler merakla bekliyor.

Kaynak;

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/how-i-met-your-father-dizisinden-ilk-gorsel-yayimlandi-oyuncu-kadrosu-ilk-kez-birlikte-1861998

https://www.beyazperde.com/haberler/diziler/haberler-99560/


BENZER YAZILAR

Hitchcockçu Gerilime Bakış "Arka Pencere"

Kahramanın gözetleme eylemine ortak olduğumuz ve merak duygusunun daima yenilendiği, Alfred Hitchcock, gerilim sineması serimizin son filmi "Arka Pencere".

Türkiye’nin İlk Kadın Spikeri: Nuran Emren (Devres) Kimdir?

Habercilikte hemcinslerinin yolunu aydınlatan, TRT’nin tarihte ilk düzenli televizyon deneme yayınını seslendiren kişisi olan ve Türkiye’nin ilk kadın spikeri Nuran Emren (Devres)’in hayatı, mesleki kariyeri ve başarıları.


Paylaş