Seyirciye sunulduğundan beri gündemden düşmeyen Kağıttan Hayatlar filminin yönetmeni, konusu ve tüm oyuncu kadrosu. ''Nerede bu iyi anneler?''

Seyirci yorumlarını ikiye bölen hem eleştirilen hem de sevilen Kağıttan Hayatlar nedir ne değildir? Fragmanın yayınlanmasından itibaren ilgileri üzerine çeken film 12 Mart 2021 tarihinde izleyicileriyle buluştu. Peki filmin konusu nedir? 

Resmi Fragman, Kağıttan Hayatlar

Kağıttan Hayatlar Filmi, Konusu ve Hikayesi

Kağıttan Hayatlar 12 Mart 2021 tarihinde Netflix aracılığıyla izleyicisiyle buluştu. Filmin başrol oyuncusu olan Çağatay Ulusoy'un canlandırdığı Mehmet karakterinin hikayesini anlatmaktadır. Mehmet, böbrek nakli bekleyen ve durumu günden güne kötüleşen bir hasta aynı zamanda da kağıt ve atık toplama merkezinin patronu konumundadır. Filmin başlarında çocuktan gence, gençten, orta yaşlara uzanan kişilerin hayatları ve yaşadığı zorluklar gösteriliyor. Filmin ortalarına doğru Mehmet'in hayatına 8-9 yaşlarında bir erkek çocuğu dahil oluyor.

Ayla (2017) filminden adını duyduğumuz, bildiğimiz Can Ulkay yine bir adam ve çocuk üzerine yoğunlaştığı bir hikaye ortaya atıyor. Çağatay Ulusoy filmin sadece başrolünde yer almakla kalmamış ve filmin yapımcılarından biri konumunda. Sadece sıradan bir yapım ortağı konumunda da değil, Çağatay Ulusoy Creative Producer (Yaratıcı Yapımcı) görevini de üstlenmekte. Film görsellik, oyunculuk ve duyguyu yansıtma konusunda başarıyı kesinlikle yakalamış.

Kağıttan Hayatlar Nerede yayınlanıyor? Hangi Platformda?

Eğer izlemek isterseniz Kağıttan Hayatlar'a Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kağıttan Hayatlar Filminin Hikayesi Nedir?

Çocukluk ve gençlik yıllarını çöp toplayarak geçirmiş olan Mehmet bir gün Ali ile karşılaşır. Ali filmde adını çok duyduğumuz Mehmet'in en yakın arkadaşı olan Gonzi'nin çuvalından çıkıyor. Hikayede Ali üvey babası tarafından darp edilen ve annesi tarafından kendisini korumak için bir çuvala bırakılan 8-9  yaşlarında bir çocuk. Ali, Mehmet'le tanıştığında para kazanması gerektiğini böylece annesini kurtarabileceğini anlatır. Mehmet Ali'ye ilk günden itibaren bağlanmaya başlıyor, Ali'yi mutlu etmek ve korumak için elinden geleni yapıyor çünkü aslında kendine benzetiyor. 

Mehmet'in ve Ali'nin kurdukları bağ seyircinin yüreğine dokunuyor diyebiliriz. Filmin bir tarafında başka bir hikaye varken aslında arkada geri planda bırakılmış farklı bir hikaye var. Kağıt toplayan, geçimini bu şekilde sağlayabilen hayatlar ön planda tutulan hikayeden daha düşündürücü. 

Kağıttan Hayatlar Oyuncuları ve Çağatay Ulusoy

Kağıttan Hayatlar filminin yönetmen koltuğunda Can Ulkay, senarist koltuğunda ise Ercan Mehmet Erdem oturmaktadır. Yapımcıları Onur Güvenatam, Çağatay Ulusoy, Pelin Akıncı Kaya'dır. Oyuncu kadrosu ise:

Kağıttan Hayatlar Filmi İçin Yapılan İzleyici Yorumları 

(İzleyici yorumları beyazperde.com'dan alınmıştır.)

''Biz çok beğendik izleyin derim sonu baya etkileyici kim bilir gerçekten böyle hayat yaşayan kaç kişi var bakış açınız değişecek'' (Kadir D.)

''bu film gerçekten mükemmel... Çağatay Ulusoy u tebrik ediyorum... rolünün hakkını vermiş...sonuna kadar sürükleyici ve heyecanlı bir film....'' (Leyla Grble)

''Perfect. I have never watched a movie like this. I recommend everyone. I think this a Oscar movie'' (Tarık Goysaya)

Kağıttan Hayatlar Sonu

Filmin sonu, anne ve babaların çocuklarının hayatlarına nasıl derinden etki ettiğini gösteren büyük bir sürpriz konusu. Birçok izleyiciye göre de filmin en can alıcı kısmı.

Kağıttan Hayatlar filmi için diyebiliriz ki; Dram duygusu fazla, bakış açısınızı etkileyebilecek, başarılı bir film. Filmin sonunun biraz havada kalması ve bağlantının eksik kurulması eleştirilere yol açmış ama yine de farklı bir konuyu ele alarak farkındalık yaratabilecek nitelikte olması filmin sevilmesinde etken olmuş. Yüreğinizi burkacak, gerçeklerle yüzleştirebilecek Kağıttan Hayatlar'ın fragmanına buradan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: http://www.beyazperde.com/filmler/film-285681/kullanici-elestirileri/en-yeniler/

 
 
 

BENZER YAZILAR

Mr Nobody: Bay Hiçkimse

2009 yılında beyaz perdede yer alan kült filmin konusu, kadrosu. Filmin metaforları, mesajları ve filmden unutulmaz replikler.

Netflix'in En Yeni Hit Dizisi : Squid Game (2021)

Netflix’in kendi deyimiyle “en başarılı” yapımı olmaya koşan yeni dizisi Squid Game’in konusu ve incelemesi.


Paylaş