LEGO, Harry Potter'dan Friends'e, Taj Mahal’den Sidney Opera Binası’na birçok mimari eser ve film sahnesini yetişkinlerin bayılacağı lego setlerine dönüştürdü.

Günümüzün en popüler oyuncak markalarından biri olan LEGO, odağını genişleterek yönünü yetişkinlere de çevirdi. Lego yapma özlemi yaşayan yetişkinleri de düşünerek onlar için özel olarak tasarlanmış seriler oluşturdu ve çeşitleri artırmaya da devam ediyor. 

LEGO Yetişkinlerin Dünyası

LEGO Yetişkinlerin Dünyası serisinde NASA uzay üslerinden Star Wars'ın ünlü binalarına, klasik arabalardan Karayip Korsanları'ndaki Siyah İnci'ye kadar onlarca özel seçenek sunuluyor. LEGO, yayınladığı yetişkin kataloğu ile yetişkinlere özel ürünleri bir arada görmemizi sağlıyor. Üstelik yeni ürünler geldikçe güncelleniyor. Kataloğa buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Biz de yeni yetişkin serisi içerisinden birkaç seti derledik. 

1. Creator Koleksiyonu

LEGO'nun en popüler setleri Creator koleksiyonu içinde bulunuyor. 3.000-6.000 parça arasında olan setlerin içinde Londra otobüsü, Manchester United Old Trafford stadı, Ford Mustang, MINI Cooper, Aston Martin, Sidney Opera Binası, Taç Mahal gibi seçenekler var. Koleksiyonun tamamını buradan görebilirsiniz. 

2. Teknik Koleksiyonu

LEGO Teknik serisi yarış arabalarından buldozerlere, jetlerden vinçlere, hoverkrafttan yarış uçaklarına birçok teknik yönlü lego içeriyor. 

3. Star Wars Koleksiyonu

Dünyadak, en popüler filmlerden biri olan Star Wars, LEGO'nun yeni serisiyle hayata geçiyor. Stormtrooper kaskından Mandalorian heykeline, Millennium Falcon'dan Imperial Star Destroyer'a pekçok araç ve figür yetişkinlerin kullanımına sunuluyor. 

4. Harry Potter Koleksiyonu

LEGO Harrp Potter serisi, Hogwarts Sırlar Odası, Diagon Yolu gibi filmin ünlü mekanlarını; Fluffy ile karşılaşma ve ilk uçuş dersi gibi unutulmayan sahneleri ve Dumbledore'un Anka Kuşu Fawles, Hogwarts Express, Voldemort gibi karakter ve figürleri barındırıyor. 

5. Karayip Korsanları 

Karayip Korsanları film serisinin en bilinen aracı lanetli Siyah İnci. LEGO'nun yaklaşık 3.000 parçadan hazırladığı Siyah İnci maketi de yeni yetişkin serisinin içinde bulunuyor. 

6. Mimari Koleksiyon

Bu seride dünya mimarisinin birer ikon haline gelmiş yapıları birebir tasarlanmış. LEGO Mimarlık serisinde bulunan yapılardan birkaçı şöyle: Empire State binası, New York şehri, Dubai, Londra, Beyaz Saray, Trafalgar Meydanı, Özgürlük Heykeli ve Tac Mahal.

7. Stranger Things

Yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana büyük ses getiren Stranger Things dizisi de LEGO dünyasında kendine yer edindi. Yaklaşık 3.000 parçadan oluşan The Upside Down seti Stranger Things hayranları tarafından büyük ilgi görüyor. 

8. Jurassic World

Jurassic World'un klasik dinazoru T-Rex, Triceratops saldırısı, T-Rex dinozor fosili sergisi gibi sahneler Jurassic World hayranlarının yüzünü güldürüyor. Özellikle 3 bin parçalık T-Rex hayranlık uyandırıyor. 

9. Süper Kahramanlar Koleksiyonu

Hem Marvel hem de DC karakterlerini içinde barındıran LEGO Süper Kahramanlar serisi, LEGO serileri arasında en popüler olanı. Batmobile'den Spiderman sahnelerine birçok süper kahraman filminin karakterleri ve araçları bu koleksiyonda bulunuyor. Setin sevilen parçalarından biri de Jokerland adı verilen eğlenceli Joker parkı. 

10. Friends Koleksiyonu

Friends’in 25. yılına özel olarak Central Perk lego seti hazırlandı. Muhteşem detaylarıyla ikonik sahneleri tekrar canlandıran bu sette lego Rachel, Ross, Chandler, Joey, Phoebe, Monica ve Gunther figürleri bir arada. Aynı zamanda Friends apartmanı da yapılmış. 

11. The Beatles Yellow Submarine

1968 yapımı ünlü müzikal animasyondan yola çıkarak The Beatles için bir denizaltı legosu hazırlandı. Setin içinde The Beatles üyeleri de geliyor. Ürün orijinal detaylarıyla dikkat çekiyor. 


BENZER YAZILAR

Elektrikli Araçlara Geçiş Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor?

Elektrikli ulaşım sistemine geçiş neden bu kadar uzun sürüyor, firmalar neden hala içten yanmalı motorlar üretiyor ve elektrikli ulaşıma geçişimiz ne zaman tamamlanacak gibi soruları cevapladık.


Paylaş