Türkiye'nin en sevilen alternatif rock gruplarından biri olan Mor ve Ötesi, sekizinci stüdyo albümü Sirenler'i çıkarıyor.

Mor ve Ötesi, bir süredir duyurusunu yaptığı Sirenler stüdyo albümünün kapağını ve çıkış tarihini tüm sosyal medya hesaplarından sevenlerine duyurdu. 

1995 yılında Harun Tekin, Derin Esmer, Kerem Kabadayı ve Alper Tekin tarafından kurulan Mor ve Ötesi grubu en son 2016 yılında toplu albüm yayınlamıştı.

Sirenler Albümün Şarkıları

Adamın Dibi - Mor ve Ötesi

Linç - Mor ve Ötesi

Canavar - Mor ve Ötesi

Hazinende - Mor ve Ötesi

Kaptan - Mor ve Ötesi

Ağrılar Mor ve Ötesi

Tünel - Mor ve Ötesi

Park - Mor ve Ötesi

Mor ve Ötesi'nin Son Albümü Sirenler Albümü Tanıtım Videosu

Mor ve Ötesi "Sirenler" Albümü Ne Zaman Çıkacak? 

Grubun uzun bir sürenin ardındna ilk defa çıkaracak olduğu albüm, 20 Ocak gecesi, tüm dijital platformlarda yayınlanacak. 

Sirenler albümünde neler var? Kaç şarkı, kaç dakika? 

Geçtiğimiz hafta sonu grup, albümün 11 şarkıdan oluşacağını, 52 dakika uzunluğunda olacağını ve 3 bölümden oluşacağını açıklamıştı. Birer "bağ şarkı" ile birbirlerine bağlanan bu üç bölümün her birinde üçer şarkı yer alacak. 

Sirenler, bir konsept albüm niteliğinde olacak. Üç bölümü de üç farklı duyguya ve üç farklı zamama hitap edecek. 

Hafta sonu yayınlanan sosyal medya paylaşımları, grubun hayranları tarafından büyük ilgi gördü. Albümün adı da, şarkılardan kısa bölümler ve şarkı sözlerinden birer cümle ile duyuruldu. Şarkıların kısa videolarının her birinde bir ipucunun gizli olduğu da söylendi. 

Sirenler Albümü ile ilgili bilgiler

Mor ve Ötesi, sekizinci kez hazırlandığı stüdyo albümü için tasarım ve iletişim alanlarında profesyonel isimlerle iş birliği yaptı. Geçtiğimiz yıl Forsa ve Dünyaya Bedel şarkıları ile başlayan albüm süreci, tasarım direktörü Koray Doyran ile kreatif direktör Sami Basut’a emanet edildi. Sosyal medya gönderileri, klipler ve kapak tasarımlarının tamamını kapsayacak şekilde albümün müzikal ve sözel dünyasına uyumlu bir paralel evren kuruldu.

Grup fotoğraflar için Emre Ünal, animasyonlar için Mahmut Kalyoncu, kapak illustrasyonu için Aykut Aydoğdu ve grafik tasarımları için Ataberk Akalın ve Koray Doyran ile çalışıyor. Albümün en kısa sürede hem CD hem de plak olarak da yayınlanması bekleniyor. 


BENZER YAZILAR

Tartışılası Bir Klasik ‘’The Life of Pablo’’

Bu yazımızda, Kanye West’in 2016 çıkışlı albümünü konuşacağız.

Leo Fender: Bir Mucidin Dehasının Arka Yüzü

Gitar çalmayı bilmeyen ve elektronik eğitimi almamış mucidin başarı öyküsü


Paylaş