Yabancı bir eserden uyarlanan Sadakatsiz dizisinin oyuncu kadrosuna, konusuna ve ileriki bölümlerde izleyicileri nelerin beklediğine değindik.

İlk bölümünden itibaren herkesin dilinde olan, beğenilen ve sevilen Sadakatsiz dizisinin ilerleyen bölümlerinde neler olacak? Hadi öğrenelim.

'' Aldatılan kadının öfkesi cehennem ateşinden beterdir..''

Sadakatsiz Hangi Yabancı Diziden Uyarlanmıştır?

Yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kıran dizi aslında BBC'de yayınlanan ingiliz yapımı Doctor Foster'dan uyarlanmıştır. Ancak biraz araştırma sonucu edindiğimiz bilgiye göre Sadakatsiz, Güney Kore tarafından uyarlanmış olan The World of the Marriet mini dizisiyle daha fazla benzerlik göstermekte. 

Sadakatsiz Dizisi Hangi Gün Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Heyecanla izlenilen ve izlendikçe merakla yeni bölümü beklenen ihanet rüzgarlarının seyiriciyi esir aldığı, dram türündeki dizi Kanal D kanalında her Çarşamba 20:00'da yayınlanmaktadır. Doctor Foster 20 bölümde final yapmış olmasına rağmen sadakatsiz dizisinin yayın hayatı daha uzun olacağa benziyor. 

Dizinin Konusu Nedir?

Olaylar kocası ve çocuğuyla mutlu bir hayat sürdüğüne, sadık bir evliliği olduğuna inanan Doktor Asya'nın kocasının onu aldattığına dair kanıtlar bulmasıyla hayatlarının alt üst oluşu etrafında dönüyor. Asya'nın bir gün kocası Volkan'ın kıyafetinde bir kadın saçı bulmasıyla şüphelenmesine ve kanıt bulmak için planlar kurmasıyla başlıyor. Asya kanıtlara ulaşıyor ancak öğrendiği gerçekler onun öfkesinin esiri olmasına yol açıyor. Tüm çevresinin gerçeği bilmesi ve ondan saklamasının intikamını almak isteyen Asya meşhur yemek sahnesiyle herkesi dizinin fanatiği haline getiriyor.

Kocasının genç bir kadınla birlikte olduğunu ve o kadının kocasından hamile olduğunu öğrenen Asya, hafife alınamayacak travmaların eşiğine geliyor. Dizi tamamen ihanet, intikam, aşk ve acı duygularından besleniyor. Seyirciye intikamdan doğan haz duygusunu yansıtarak ekranda tutmayı başarabiliyor. Şu an reytingleri iyi giden dizinin uzun soluklu olacağı düşünülmekte. Bir kadının başına gelen olaylar karşısında sergilediği duruşu, olaylarla başa çıkma biçimi ve gücü Türk televizyon dizileri göze alındığında alışılmışın dışında ve başarılı. 

Sadakatsiz Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin kaliteli oyunculardan oluşan kadrosu ise bu kadar sevilmesinde bir etken olmuş durumda. Öyle ki oyuncular rolleri yüzünden kötü yorumlara maruz kalmakta ancak bu durum onların karakterlerini ne kadar benimsediğini ve iyi canlandırdığının göstergesidir. Tüm karakterleri ve oyuncuları inceleyelim: 

Cansu Dere / Asya Arslan

İç hastalıkları alanında ihtisas yapmış başarılı bir Doçent Doktor. Küçük yaşta annesi ve babasını şaibeli bir trafik kazasında kaybetmesinden dolayı yalnızlık korkusu ve kontrolsüzlük problemi var. Annesinin isteyerek yaptığı trafik kazasından dolayı, kötü anne olmaktan korkuyor. Bu yüzden oğlu Ali'ye biraz takıntılı. 

Caner Cindoruk / Volkan Arslan

Küçük yaşta geçim sıkıntısı yaşamasından kaynaklı olarak kötü bir hırsa sahip. Başarılı bir mimar ancak hırsı birçok işi batırmasına sebep oluyor. Gerçek karakteri çevreye yansıttığından farklı ancak her şeye sahip olmak ve takdir edilme isteğinden dolayı eşini aldattığı ortada. 

Melis Sezen / Derin Güçlü

''Prensesler gibiydim baba evinde'' sözünün tam karşılığı bu karakter. Ailesinin gücü ve parasının gölgesi altında kalmış ancak babasıyla iletişimi oldukça iyi değil. Volkan'ın kendinden yaşça büyük ve bir baba oluşu Derin karakterinin aradığı boşluğu doldurmuş gibi.

Alp Akar / Ali Arslan

Bu karakter oldukça fazla eleştiriliyor. Annesi ve babasının ayrılığından maksimum derecede etkilenen Ali'nin Kleptomani ( Çalma Hastalığı) var. İhtiyaç duymadığı halde arkadaşlarının eşyalarını çalması, ailesine duyduğu öfke ve kontrolsüzlük boşanmış ailelerin çocuklarında görülebilen etkilerden. Bu tür hastaların çalma dürtüsünün kaynağı aslında depresyon ve stresi rahatlattığına inanmasıdır. 

Sadakatsiz Dizisinin İlerleyen Bölümlerinde Neler Olacak?

- Spoiler Uyarısı-

Sadakatsiz dizisinin uyarlamasında bazı farklılaşan noktalar var. Ali karakterinin hastalığı gibi. Kore ve İngiliz yapımlarının ikisinde de Ali aslında yakın arkadaşı olan Selen'e karşı istismara yelteniyor. Ancak Ali karakterinin yaşının küçük olmasından dolayı sağlıklı olmaz diye düşünülerek değiştirilmesi kesinlikle dizi açısından alınan en mantıklı kararlardan biri olmuş. Şu an dizi Kore yapımıyla %98 oranında aynı konu ve karakterleri işliyor. Yine orjinal yapımda farklılaşan bir nokta ise Selçuk karakterinin ölmesi. Selçuk aslında binadan düştüğünde ölüyor ve bunun sorumlusu olarak Volkan gösteriliyor ancak bize uyarlanan yapımda Selçuk karakteri hala hayatta. 

Yine orjinal dizide Asya ve Volkan'ın özlemlerine yenilerek birlikte olduğu bir sahne var, bunun paralelinde Ali'nin annesiyle babasını gördüğünü söylemesiyle gelişen olaylarla silsilesiyle devam ediyor. Asya Ali'nin yıprandığını gördüğü için birkaç gün şehirden uzaklaşma kararı alıyor ve aynı anda bir oyun oynarak evini satılığa çıkarıyor.

Olaylar ayrıntılı bir şekilde devam ediyor ancak final bölümünde; Derin, Volkan'ı terk ediyor ve tüm mal varlığını elinden alıyor. Ve Volkan intiharın eşiğine geliyor. Yine Asya ona yardımcı olmaya çalışırken, Ali'nin tüm bunlara dayanamadığını ve ikisinden de uzak durmak istediğine dair bir mesaj alıyorlar ve Ali ailesini terk ediyor.

İhanet rüzgarının seyirciyi ele geçirdiği bu dizi, başarılı yapımlar arasında yerini almış durumda. Hikaye intikam, ihanet ve aşk üzerinden geçse de canlandırılan karakterlerin derinlerinde birçok duygu ve dürtü yer alıyor. Sadakatsiz; uyarlaması olduğu yapımlardan farklılaşarak daha uzun soluklu devam edeceğe benziyor.

Kleptomani hastalığıyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz:

https://www.e-psikiyatri.com/kleptomani-nedir-kleptomani-kimlerde-gorulur

https://www.medicalpark.com.tr/kleptomani-calma-hastaligi/hg-2099


BENZER YAZILAR

18 Yıllık Bir Hikaye: Before Trilojisi

Sinema tarihinin en iyi film serilerinden biri olan, Jesse ve Celine arasındaki yıllara meydan okuyan ilişkiyi konu alan Before trilojisini ve onu benzersiz hale getiren özelliklerini inceledik.

Pamuk Prenses Masalı ve Uyarlaması İki Film

İkisi de 2012 yılında çıkan, birisi Hollywood filmi; Snow White And The Huntsman, diğeri İspanya'nın 2012 yılı Oscar adayı olan Blancanieves filmlerini Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı uyarlaması olarak, masal mit ve kadın temsili üzerinden inceledik.


Paylaş