Reha Erdem'in yazdığı bu film 13 Mart tarihinde izleyiciyle buluşacak. Seni Buldum Ya filminin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var? Bu soruları yazımızda cevapladık.

Reha Erdem'in yazdığı, yapımcılığını Ömer Atay ve Serra Ciliv’in üstlendiği ''Seni Buldum Ya'' filmi 13 Mart'ta izleyiciyle buluşuyor. Film sinema veya televizyonda gösterilmeyecek. Filmi izlemek için Mubi platformuna üye olmanız gerekecek. Filmin türü kara komedi olarak belirtilmiş. Süresi ise 1 saat 22 dakika.

Reha Erdem'in 5 yıl ara verdikten sonra bir dijital platform dizisiyle tekrar hayata dönmesi seyirciyi heyecanlandırmış durumda. 

2020 yılının Nisan ayıyla birlikte tüm dünyanın evlere kapanmasını Reha Erdem fırsat olarak adlandırmış. Film Zoom üzerinden çekilen bir komedi yapımı. Filmin Zoom üzerinden çekilmiş olmasıda filme dair ayrı bir merak uyandırmakta.

Seni Buldum Ya Filminin Konusu

Karantina dönemini bir fırsata çevirerek bir suç ağı kuran iki dolandırıcının hikayesini anlatıyor. Bu suç ağının içine düşüp dolandırılan insanların yaşadıkları başkaldırı, aşk, dans, korku ve endişelerini bize sunuyor. Bu iki dolandırıcı ve dolandırılan insanların trajikomik hayatlarını izleyeceğiz diyebiliriz.

Maskesiz sokağa adım dahi atılamayan bu yeni dünyada, masumların suçluya aynı zamanda da suçluların masumlara dönüştüğü bir film.

Reha Erdem Kimdir?

1960 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde okudu. Daha sonra eğitim için gittiği Fransa'da Paris Üniversitesi Sinema Plastik Sanatlar bölümünden mezun oldu. İlk sinema filmi olan ''A ay'' ile birçok ödül kazandı. Filmlerinin büyük çoğunluğunun senaryosunu kendi yazdı. En beğenilen filmlerinden birkaç tanesi ise şunlardır: Kaç Para Kaç, Beş Vakit, Hayat Var, Kosmos, Şarkı Söyleyen Kadınlar.

Seni Buldum Ya Filminin Oyuncuları

Ezgi Mola, Serkan Keskin, Tansu Biçer, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ecem Uzun, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Taner Birsel'den oluşmaktadır.

Serkan Keskin

43 yaşında olan Serkan Kesin İzmit doğumludur. Asıl ününü Leyla ile Mecnun dizisindeki İsmail Abi rolüyle sağlamıştır. Kariyerinin zirve işlerinden birini ise Ahlat Ağacı filmiyle görmüştür. Son zamanlarda ise Öğretmen, Bir Aile Hikayesi gibi dizilerde yer almıştır.

Ezgi Mola

Ezgi Mola 29 Mart 1983 İstanbul doğumludur. Organize İşler'in ilk filmde oynayarak adını duyurmuştur. Daha sonra Dedemin İnsanları, Kocan Kadar Konuş, Maide'nin Altın Günü gibi filmlerle kendinden daha çok söz ettirmeye başlamıştır.

Tansu Biçer

1978 yılında Ankara dünyaya gelmiştir. Son zamanlarda ''Çukur'' dizisi sayesinde adından bir hayli bahsettirmiştir. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Baş komiser Kemal rolü ile çıkış yakalamıştır.

Nihal Yalçın

29 Mart 1981 de İstanbul dünyaya gelmiştir. İlk önce Yalan Dünya ve Beş Kardeş dizileriyle adını duyurmuş daha sonra ise İstanbullu Gelin dizisindeki Güneş karakteriyle kendini izleyicilere sevdirmiştir.

Bülent Emin Yarar

1961 Ankara doğumludur. Bennu Yıldırımlar ile evlidir. Arka Sıradakiler dizisindeki öğretmen rolüyle hafızalarımıza kazınmıştır. Son olarak Dip isimli PuhuTV'de yayımlanmış dizide yer almıştır.

Ecem Uzun

17 Haziran, 1992 İstanbul doğumludur. Şu anda Exxen platformunda yayımlanan ''Şeref Bey'' dizisinde oynamaktadır. Bu diziden önce Küçük Sırlar dizisiyle kendini tanıtmış daha sonra Jet Sosyete dizisiyle çok sevilmiştir.

Tilbe Saran

21 mayıs 1961 İstanbul doğumludur. Son dizileri olarak Cesur ve Güzel ile İstanbullu Gelin dizilerinde yer almıştır. İstanbullu Gelin dizinde canlandırdığı psikiyatrist rolüyle çok konuşulmuştur.

Esra Bezen Bilgin

Usta oyuncu Metin Bilgin’in kızıdır. 1973 Ankara doğumludur. Esra Bezen Bilgin Bizim Aile dizisinde oynadığı Şükran karakteri ile çok sevilmiştir.

Taner Birsel

Taner Birsel 1959 Manisa doğumludur. En son Ayla filminde yer alımış ve Kelebeğin Rüyası filmi oyuncularından biridir.


BENZER YAZILAR

Anthony Hopkins'in Oynadığı Filmler

Başarılı oyuncu Anthony Hopkins'in oynadığı Proof, The Edge, Instinct filmleri hakkında ayrıntılı bilgiler ve tüm filmlerinin listesi.

İlham Veren Bir Hayat Hikayesi: Clouds

Gerçek bir hikayeye dayanan, müzikal ve drama türlerini barındıran bir Disney+ filmi.


Paylaş