KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Eylül ayına çok sevilen iki oyunla birlikte başlıyor.

Şehrin eğlence ve etkinlik merkezi olan KüçükÇiftlik Park’ın yeşile doyuran yüzü KüçükÇiftlik Bahçe. Burada gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, Eylül ayında da çok sevilen tiyatro oyunlarına ve gruplarına ev sahipliği yaparak seyircilerini yıldızların altında tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor. Eylül ayı programı, dikkat çekici ve çok sevilen iki oyunla başlıyor: Westend/Batının Sonu ve Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit.

Westend/Batının Sonu

Tülin Özen ve Mert Fırat'ı bir araya getiren, DasDas'ın "Westend/Batının Sonu" isimli oyunu KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda 1 Eylül Çarşamba akşamı sahneleniyor.

Westend/Batının Sonu oyunu, DasDas sayesinde sarsıcı bir dille, bu yüzyılın bütün bireysel trajedilerinin komedisini ortaya koyuyor. Oyun, Almanya'nın en önemli yazarlarından biri olan ve PEN Edebiyat Ödülü sahibi Moritz Rinke imzalı.

Westend/Batının Sonu Konusu

Westend/Batının Sonu isimli oyunda, baş karakterler Charlotte ve Eduard, şehirden uzakta ve lüks bir mahallede bulunan yeni evlerinde komşularını ve yıllar sonra tekrar buluştukları eski bir arkadaşı ağırlıyorlar. Fakat tam o sırada Pandora'nın kutusu açılıyor ve konuşmaya cesaret edilemeyen bazı konular dillendirilmeye başlıyor. Saatler akıp gittikşe hiç beklenmeyen dönüşümlere uğrayan, sınırlarda dolaşan bu küçük konuk grubu, seyircilerin ön yargılarını tamamen alt üst ediyor

Westend/Batının Sonu Oyuncuları

Pervin Bağdat, Tülin Özen, Naz Çağla Irmak, Mert Fırat, Gün Koper ve Evren Bingöl oyunun karakterlerine hayat veriyor. 

Westend/Batının Sonu Yönetmeni

Westend/Batının Sonu oyununun yönetmenliğini ise Tuğsal Moğul üstleniyor.

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit

Latife Tekin’in kendi hayatından izler de taşıyan kitabından uyarlanan ve Tiyatro HemHâl tarafından sahneye koyulan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit" oyunu, 2 Eylül Perşembe gecesi seyircinin karşısında olacak. 

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit Konusu

Nezaket Erden’in oyunculuğu sayesinde adından çokça söz ettiren ve birçok ödülü hak eden oyun köyden şehre göç etmiş kalabalık bir ailenin kentle mücadelesini anlatıyor. Ailenin en küçük kızı olan Dirmit'in gözünden anlatılan performansta Dirmit, ailesinin ve çevresinin tüm engellemelerine rağmen hayalleri, direnme gücü ve durmak bilmeyen merakı ile karşısına çıkan tüm zorluklarla baş edebilmek için türlü yollar buluyor. 

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit Oyuncuları

Çok beğeni alan tek kişilik oyun, Nezaket Erden’in muhteşem performansıyla sergilenecek. 

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit Yönetmeni

Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit oyununun romandan uyarlamasını ve yönetmenliğini Hakan Emre Ünal üstleniyor. 

Biletler 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonu ile gerçekleşecek olan oyunların biletleri 21.00'a, yani oyunun başlangıç saatine kadar Biletix'ten alınabiliyor. Biletler 60-180 TL arasında değişen bir fiyat aralığına sahip. Etkinliğin kapı açılış saati ise 18.30. Seyirciler bu saatten itibaren fuaye ve bahçe alanlarında açık havada vakit geçirme imkanına sahip. 

Güvenle, Açık Havada Sosyalleşme İmkanı

KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan bu yana kentin eğlence ve kültür merkezi. Şehirde yaşayanlar için adeta bir kaçış noktası olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbul'da olanlar için yemyeşil ve huzurlu bir bahçe ortamında, temiz hava alabilecekleri ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir mekan sunuyor.

2020 yılının yazında misafirlerin gönülleri rahat bir şekilde, açık havada zaman geçirmelerine olanak sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 2021 yılında da COVID-19 sebebiyle hijyen tedbirlerini en üst düzeyde alarak konforlu bir ortam sunuyor. Alınan tedbirlerden bazıları, sadece online biletleme sistemi kullanılması, kapıda bilet satışının yapılmaması ve gelen misafirlere sağlık görevlileri tarafından ateş ölçümü yapılması şeklinde. Ayrıca ortak kullanılan alanlarda birçok noktada dezenfektan üniteleri bulunuyor ve maske takmak zorunlu tutuluyor. 

2021 KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Programı

1 Eylül: Westend / Batının Sonu – Dasdas

2 Eylül: Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit – Tiyatro HemHâl

8 Eylül: Yeni Bir Şarkı – Moda Sahnesi       

9 Eylül: Çamlıca'nın Üç Gülü – Kedi Sahne Sanatları

15 Eylül: Hey Gidi Günler – Uygur Gösteri

16 Eylül: İki Bekar – Duru Tiyatro

17 Eylül: Bülent Beyin Hikayesi – Tiyatro Bal Porsuğu

22 Eylül: Ben Anadolu – Mam'art

23 Eylül: Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu


BENZER YAZILAR

Kuş Sarayları

İstanbul'un kanatlı sakinleri için yapılan süslü minyatür saraylar, birer kuş evi. ⁠Tarihi ve İstanbul'da görebileceğiniz noktalar bu yazıda. ⁠

Oral-B İO’dan Galata Kulesi’nde 
Sevgililer Günü’ne Özel Görsel Şölen

Yılın en romantik günü Sevgililer Günü’nde yeni Oral-B iO şarjlı diş fırçasının tanıtım filmi Galata Kulesi üzerine yansıtıldı.


Paylaş