Ekin Gezer

Marmara Üniversitesi

22 Yazı

Soyut Bir Korku: The Shining

Stephen King'in romanından uyarlanan, Stanley Kubrick'in kıvrak zekasının bir yansıması olan The Shining filminin konusu ve incelenmesi.

İZLE

Gerçeğin Gerçekle Kurgulanması: Close Up

Gerçeğin gerçekle kurgulanmış hali olan Close Up filminin konusu ve incelenmesi.

İZLE

Melankolik Bir Anlatım: Dünyanın En Kötü İnsanı

Yirmili yaşlarda bir genç kadının kendini bulma çabasını, bir prolog, 12 bölüm ve bir epilog olarak parçalı bir yapıda anlatan Dünyanın En Kötü İnsanı filminin konusu ve incelemesi.

İZLE

Doğruluğun Gözünden Yanlış: Sardunya

Doğru ve yanlış kavramlarına sorgulayıcı bir bakış sunan Sardunya filminin konusu ve incelemesi.

İZLE

Belirsiz Bir Dünyada Netlik Aramak: Kurak Günler

Yozlaşmış bir adalet sisteminde bireylerin nasıl sömürüldüğüne değinen ve insan zihninde belirgin obruklar açan Kurak Günler filminin konusu ve incelenmesi.

İZLE

Orta Yaş Bunalımı: Andropoz (2022)

Yusuf'un orta yaş bunalımında girdiği değişim sürecine odaklanarak, 3 farklı erkek karakter üzerinden farklı bakış açıları sunan Andropoz dizisinin konusu ve incelenmesi.

İZLE

Yanlış Bilinç: Aaahh Belinda Filmi

Bir şampuan reklamı üzerinden temellendirilen, toplumun beklentilerini karşılayarak yaşayan bir kadın ile toplumun beklentilerini reddederek yaşayan bir kadının iç içe geçmiş hikayesini anlatan iki boyutlu Aaahh Belinda filminin konusu ve incelemesi.

İZLE

Yılbaşı Ruhunu Sonuna Kadar Yaşayacağınız Filmler ve Diziler

Yılbaşı çanları çalıyor! Yılın o zamanı geldi. Aralık ayı boyunca yılbaşı ruhuna girmek isteyen herkesin izleyebileceği dizi/film listesi.

İZLE

Yalnızlığın Sorgulanması: Yeraltı Filmi

Dostoyevski'nin Yeraltıdan Notlar adlı romanından uyarlanan, modern toplumda, modern insanın yalnızlığının sorgulandığı ve içsel çatışmaların yoğun olarak yer aldığı Yeraltı filminin konusu ve incelenmesi.

İZLE

Sarsıcı Bir Toplumsal Belgesel: Gece ve Sis

Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar sarsıcı bir toplumsal belgesel örneği olan Gece ve Sis filminin konusu ve incelemesi.

İZLE