Gülistan Düz

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

22 Yazı

Aaron Carter'ın Trajik Ölümü ve Carter Ailesi

Sizlere Backstreet Boys grubunun en popüler üyesi Nick Carter'ın erkek kardeşi Aaron Carter, onun trajik ölümünden ve Carter ailesinden bahsedeceğiz.

DUY

27'ler Kulübü Nedir?

Bu haftaki içeriğimizde, müzik tarihinde bıraktıkları izlerle, '27' gibi çok erken bir yaşta aramızdan ayrılan müzik efsanelerinden bahsedeceğiz.

DUY

Maneskin Kimdir?

2021 Eurovision tarihinde Rock'n roll kategorisinde ödül almış dünyaca ünlü İtalyan müzik grubu Maneskin'i hep birlikte yakından tanımaya ne dersiniz?

DUY

Şeker Portakalı-Jose Mauro de Vasconcelos

Klasikleşmiş eserler arasında olan Şeker Portakalı'nın konusu, kitapta verilen mesajlar, kitabın anlatım biçimin ve yazarın diğer ünlü eserleri.

OKU

Chad Hugo Kimdir?

Dünyaca ünlü müzisyenlerin en bilinen ve sevilen şarkılarının arkasındaki gizli kahraman, başarılı söz yazarı ve prodüktör Chad Hugo'yu hep birlikte daha yakından tanıyalım.

DUY

Sarah Connor Kimdir?

Bu haftaki içeriğimizde, 90 lar sonu 2000 ler başında dünyada hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmiş ve birçok hit şarkıya imza atmış Alman söz yazarı ve şarkıcı Sarah Connor'ı ele alacağız.

DUY

Doğan Cüceloğlu: Hayatı, Kitapları ve Yazıları

2021 yılında, 16 Şubat'ta aramızdan ayrılan ve zamansız bir şekilde ölümü ile karşılaştığımız Doğan Cüceloğlu'nun yaşamı, eserleri ve okunmasını önerdiği 15 kitap.

OKU

High Heels Nedir?

Bu içeriğimizde, son dönemlerde büyük bir izleyici kitlesi olan ve aynı zamanda icra edenlerin de çoğunlukta olduğu ''High Heels'' dansı hakkında bilgiler sunacağız.

DUY

R&B Müzik ve Türleri

Türkiye'de çok az bir dinleyici kitlesine sahip olan ancak 90'lar ve 2000'lerin ortasına kadar tüm dünyayı etkisi altına alan R&B müziğin doğuşu ve günümüze kadar devam eden etkileri.

DUY

Camdaki Kız Dizisi ve Kitabı

Son dönemin en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Gülseren Budayıcıoğlu'nun aynı isimli kitabından uyarlanan ''Camdaki Kız'' adlı dizisinin ön incelemesi ve kitap hakkındaki bilgiler.

İZLE