İŞ BİRLİĞİ

Semih İpek


Koronavirüse karşı Bill Gates, Wellcome ve Mastercard'dan ortak girişim

Bill Gates ve iki paydaşı Koronavirüs'e karşı çözüm için yatırım yaptı.

GÖR

Ara Güler'in Afrodisias Antik Kentini Bulma Hikayesi

Burası tarihi M.Ö 5. yüzyıla dayanan bir Roma şehri. Şehrin tarihi kadar, usta fotoğrafçı Ara Güler tarafından bulunması da ilginç.

GİT

Hammurabi Kanunları

Hammurabi tarihin en eski yazılı kanunnamelerinden biri. En eskisi olup olmadığı konusunda tarihçiler arasında görüş ayrılıkları var.

OKU

Kadınlar Günü Nasıl Çıktı? Kadınlar Günü’nün Tarihçesi, Türkiye’de Kadın

Dünya Kadınlar Günü’nün çıkış noktasını, dünyada 8 Mart tarihinde neler olup bittiğini ve "Türkiye'de kadın"ı ayrıntılı bir şekilde ele aldık.

GÖR

Sapiens'ten Amerikalılar ile ilgili bir anekdot

Apollo 11 astronotları Ay'a seyahat etmeden önceki aylarda ABD'nin batısında Ay'a benzeyen ıssız bir çölde eğitim gördüler. ⁠Burası Kızılderili topluluklara ev sahipliği yapıyordu.

OKU

Neuschwanstein Şatosu

Almanya'nın güneyineki Füssen şehrinde Kral 2. Ludvig tarafından yaptırılan, Alp Dağları'nın arasında yükselen görkemli bir şato.

GİT

Teknolojinin gelmesiyle ortadan kalkmış 5 ilginç meslek

Teknolojinin gelişmesiyle miyadı dolmuş olan ve okuyunca ilginç gelen 5 mesleği sizin için derledik.

GÖR

Eğitimi, başarıları ve vatanseverliğiyle Aziz Sancar

Birçoğumuz Aziz Hoca'yı 2015 yılında kazandığı Nobel Kimya Ödülü ile tanıdık. Aziz Hoca'nın ülkemizi gururlandıran başarısının arkasında zeka, çalışkanlık ve insan sevgisini görmeniz mümkün.⁠

OKU

Palo Santo Ağacı

Güney Amerika'da yetişen bu ağaç, yüz yıllardan beri şamanlar tarafından kullanılıyor. En yaygın kullanım biçimi bir parçasının yakılarak tütsü gibi kullanılması.

GÖR