Lost Ark nedir? Amazon Game Studios tarafından yayınlanan oyun hakkında merak edilenler; karakterleri, nasıl indirilir, sistem gereksinimleri.

Lost Ark, çıkış yaptığı ilk gün Steam’de inanılmaz bir başarıya imza attı ve rekor kırdı. Steam’de, çıkış yaptıktan 24 saat sonra 1.310.054 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Yani Lost Ark bu sayı ile tüm zamanların en çok oynanan ikinci oyunu oldu. Oyunun tüm detayları ve indirme linkleri bu yazımızda. 

Lost Ark

MMORPG türündeki oyun ilk olarak Güney Kore'de 4 Aralık 2019’da oyunculara sunulmuştu. 11 Şubat 2022 tarihinde de Avrupa'daki oyuncular için sunucuları açıldı. Lost Ark, Amazon Game Studios tarafından yayınlandı ve Güney Kore merkezli Smilegate tarafından geliştirildi. 

MMORPG Nedir?

Massive Multiplayer Online Role Playing Game’in kısaltması olan MMORPG, Devasa Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu olarak biliniyor. Bu tür oyunlarda oldukça fazla sayıda oyuncu aynı sunucuda beraber oynuyor, görevler yapıyor ve karakterlerini geliştiriyor. MMORPG türü oyunların en ünlüleri şu şekilde:

Lost Ark Download

Oyununu resmi olarak buradaki linkten, yani Steam'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Lost Ark Nasıl İndirilir?

Oyunu indirmek oldukça basit. Lost Ark'ın web sitesi üzerinden ya da yukarıda verdiğimiz linkten oyunu indirebilirsiniz. İki türlü de Steam'a yönlendiriliyorsunuz. Bu yüzden linklerden oyunu güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz. 

1. Linke tıklayın ve mağaza sayfasına gidin. 

2. Bu sayfada aşağıda görünen yeşil "Oyunu Oyna" butonuna basın. Böylece oyunun indirmesi başlayacak. Ayrıca bu sayfada oyunun sistem gereksinimlerini ve toplamda kaç GB alan kaplayacağını da kontrol edebilirsiniz.

3. Oyunu oynamadan önceki son adım indirilen dosyayı açmak. Ardından dosyayı başlatıp oyun dünyasının keyfini çıkarabilirsiniz. 

Eğer oyununuz açılmıyorsa ve hata veriyorsa buradaki kontrolleri tekrar yapıp yeniden deneyebilirsiniz. 

Lost Ark Kaç GB?

Lost Ark sistem hafızasında en az 50 GB'lık bir alan kaplıyor. Ancak ileride yayınlanacak güncellemelerle bu boyut miktarı değişiklik gösterecektir. Önerimiz; yükleme yapacağınız diskte en az 70 GB boş alan olması. 

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Ücretsiz olarak indirilen oyun için en az i3 seviye Intel işlemci gerekiyor. Daha stabil bir deneyim için i5 seviye işlemci tercih edebilirsiniz. Ayrıca oyun için önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde: 

Lost Ark Karakterler

Oyunda keşfedilecek birçok bölge, kazanılacak çokça teçhizat var. Aynı zamanda oyunun merkezinde savaş var ve birçok karakter sınıfı yer alıyor. Ancak bu karakter sınıfları, klasik MMORPG oyunlarındaki gibi büyücü ya da şifacı sınıflarından oluşmuyor. Yani daha özel rollere sahip farklı sınıflar var. Her karakter sınıfın ana amacı hasar vermek. O yüzden oyunda saklanmak ya da kaçmak çok doğru bir karar değil.

Karakter Sınıfları

Lost Ark’ta her biri kendine özgü yeteneklere sahip sekiz kadın ve yedi erkek karakterin olduğu 15 alt sınıf var.  

Lost Ark Karakterleri

Bard: Destek sınıfında yer alan 2 karakterden biri. İyileştirme ve kalkan yeteneklerine sahip. Takım savaşlarında yüksek seviyeli Bard'lar yararlı. 

Berseker: Oyundaki en iyi savaşçı. Uzun vadeli savaşlarda yararlı. 

Gunlancer: Tank yeteneğine sahip. Savunma istatistikleri ve HP yetenekleri yüksek. 

Gunslinger: Çok hızlı hareket eden kadın karakter. Solo savaşlarda kullanılabilir. %10 artırılmış kritik güçlendirme yeteneği var. 

Paladin: Oyuncular tarafından en çok tercih edilen karakter. Level atladıkça güçleniyor. İyileştirme yeteneği var. 

Artillerist: Tank ve kalkan yeteneğine sahip. 

Deathblade: Elinde 3 bıçak taşıyor. Görsel olarak güçlü. 

Sorceress: Oyunun en sevilen karakterlerinden. Büyücü özelliği var. Savaş odaklı olması ve fazla hasar vermesiyle bir takım oyuncusu. 

Striker: Tüm pozisyonlarda rakibine zarar verme yeteneği var. Diğer karakterlere göre kontrolü daha zor. 

Scrapper: Yakın dövüşte iyi kadın karakter. 

Shadowhunter: %12 hasar artışı yeteneğine sahip. Kısa bir süreliğine şeytana dönüşerek HP’sini ve hareket hızını artırır. 

Sharpshooter: Nişancı. Tüm takıma %6 hasar güçlendirmesi sağlama özelliği var.

Soulfist: Üstün hasar verme yeteğine sahip. 

Deadeye: Nişancı. Gunslinger’ın yaptığı her şeyi yapar. Artı olarak %10 kritik vuruş güçlendirmesi yapar. 

Wardencer: Takım savaşlarından ziyade solo oyunlarda iyi. 

Lost Ark Rehber - Bilmeniz Gerekenler

-Oyunda seviye sınırı 60.

-Oyunda bir karakteri son seviyeye getirmek en az 20 saat sürüyor. 

-Lost Ark, oyunculara seçmeleri için 5 sınıf seçeneği sunar. Bunlar: Assassin, Gunner, Martial Artist, Mage ve Warrior.

-Sonrasında karakteriniz bu sınıfları çeşitli şekilde geliştirir ya da belli dövüş tarzlarında uzmanlaşır. Yani her temel sınıf aslında kendi içinde alt sınıflara bölünür. 

-PVP kilidi (diğer oyunculara karşı oynama) 26. seviyede açılıyor. 

-Ana görevlere devam ederseniz ücretsiz bir binek sahibi olabilirsiniz. Oyun bunu hediye olarak veriyor. 

-Adventurer’s Tome ismindeki eşyalar önemli. Çünkü sadece bir karakter için değil, tüm hesabınız için ödüller veriyor. 

-Oyunda hızlıca seviye atlamanın en temel yolu ana görevleri tamamlamak.

Lost Ark Fiyat Lost Ark Ücretli mi?

Şu anlık Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor. 

Lost Ark Türkiye

Oyunun ülkemizde oyunculara açılmasının tarihi, 12 Şubat 2022. 

Lost Ark Hangi Server? Hangi Sunucuya Katılabilirim?

Lost Ark oyununda şu anlık karakterinizi bir server'dan diğerine taşımak mümkün değil. Bu yüzden ilk başta sunucunuzu seçerken doğru karar vermeniz gerekiyor. Fakat oyunda çok fazla sunucu var ve seçim yapmak zor. 

Burada önemli olan hangi sunucunun oyun tarzınıza daha uygun olduğunu görmek. Doğru sunucuyu seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç özellik var. 

- İlk dikkat etmeniz gereken şey konum. Belirli sunucuların yer alması, MMO’larınızı nasıl oynamayı sevdiğinize göre önemseyeceğiniz bir faktör.

- En popüler sunucuyu seçmek, daha fazla etkileşim elde etmenin iyi bir yolu. Ancak  kalabalık sunucuların dolma ihtimalini de düşünün. Daha az oyunculu sunucuları tercih etmek, size yeterli miktarda alan sağlar.

-Önemsemeniz gereken bir diğer özellik de PvE faktörü. Bazı sunucular PvE veya PvP’den hoşlanan oyuncular için daha uygun.

-Son olarak kesin bir karara varmadan önce, her sunucunun durumunu kontrol edin. 


BENZER YAZILAR

Haftanın Gelişmeleri 18-24 Ekim 2021

Pringles'ın yeni logosu, The Matrix Resurrections filminden yayınlanan görseller, Yemeksepeti Mahalle, yeni Nokia 6310 ve HBO Max Türkiye haberleriyle ilgili haftalık bülten.

Savaşın Dokunduğu Masum Hayatlar: Sadako Sasaki

Savaşın ve nükleer silahlanmanın yok ettiği masum hayatların en çarpıcı örneği olan Sadako Sasaki'nin öyküsü.


Paylaş