2013 yılından beri severek izlenilen dizi The Blacklist (Kara Liste) dizisinin konusunu, izleyici yorumlarını ve hakkında bilinmeyenleri derledik.

The Blacklist (Kara Liste) Dizisi

The Blacklist Dizisi Hakkında 

Tür: Suç / Dram 

IMDb: 8/10

Rotten Tomatoes: %91

Sinemalar: 7.8/10

Yapımcı: Anthony Sparks

Karaliste dizisi 2013 yılında yayın hayatına NBC kanalında başlamıştır. Günümüzde dizinin 9. sezonu için de onay verilmiştir ve çekilmiştir.

Dizinin başrolünde James Spader yer alıyor. Yapıt eleştirmenlerden de olumlu dönütler almış ve kendi izleyici grubunu yaratmıştır. Dizinin yapımcılığını ise Bokenkamp, Sony Pictures, Universal Television ve Davis Entertainment üstleniyor. Dizinin her bölümünde farklı bir olayın işlenmesi, izleyicinin dikkatini çekiyor ve heyecanını arttırıyor

Dizi genelde Washington, D.C.'de geçmesine rağmen, ağırlıklı olarak Montreal, Quebec ve çevresindeki banliyölerde ve Law & Order'ın 20 yıl boyunca çekildiği Manhattan stüdyosunda çekilmiştir. 

Yapıt birçok ödüle aday gösterilmiştir fakat 2014 yılında iki ödül kazanmıştır; En iyi Tv dizileri alanında ASCAP Film ve Televizyon Müzik Ödülleri’ni kazanmıştır, Drama Dizisi, Mini Dizi veya Film için Olağanüstü Akrobasi Koordinasyonu dalında ise Primetime Yaratıcı Sanatlar Emmy Ödülleri’nin kazanmıştır. 2016 senesinde ise The Blacklist: Conspirancy adı ile Gameloft tarafından piyasaya bir oyun çıkarılmıştır bu oyun Android, İOS ve Windows cihazlarında kullanılabilen bir oyundur. 

The Blacklist Dizisi Konusu

The Blacklist dizisi FBI tarafından uzun süredir aranan suçlu Raymond Reddington’un (James Spader) kendi isteği ile teslim olmasıyla başlar. Kendisi bir teklifte bulunur ve eğer yasal dokunulmazlık alırsa, FBI görevlilerine kendisinin yaptığı ve Karaliste adını verdiği listedeki suçluluları yakalamalarına yardımcı olacağını söyler. Yalnız FBI konuşmak için tek bir şartı vardır o gün işe başlayan ajan Elizabeth Keen ile konuşmak ister ve bilgileri sadece onunla paylaşabileceğini başka biri ile paylaşamayacağını söyler. Teslim olmadan önce FBI’da çalısan herkes ile ilgil sıkı bir araştırma yapan Reddington, Elizabeth Keen’i de sıkı takip altına alır ve onu korumak ister. Reddington Elizabeth’i nereden tanıyor?

The Blaclist Dizisi 1. Sezon Fragmanı

The Blacklist Dizisi Oyuncuları

James Spader - Raymond Red Reddington

Megan Boone - Elizabeth Keen

Amir Arison - Aram Mojtabai

Ryan Eggold - Tom Keen

Harry Lennix - Harold Cooper

Laura Sohn - Alina Park

Diego Klattenhoff - Donald Ressler

Hisham Tawfiq - Dembe Zuma

The Blacklist Dizisi Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

The Blacklist Dizisi Hakkında Bilinmeyenler

Kaynaklar

https://www.imdb.com/title/tt2741602/

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Blacklist_(TV_series)


BENZER YAZILAR

Tüm Zamanların En Beğenilen 5 Bilim Kurgu Filmi

Tüm zamanların en beğenilen, en çok ses getirmiş 5 bilim kurgu filmini derledik. İşte bilim kurgu filmlerinin aşığı olanlar için izlemeden geçilmemesi gereken, efsaneleşmiş 5 film...

Control Z

2020-2022 yılları arasında Netflix'te yayınlanan Control Z dizisi konusunu, fragmanını ve izleyici yorumlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar.


Paylaş