Vizyona girdiği andan itibaren komedi ve drama dalında fırtınalar estiren, dostluk üzerine ise duygusal mesajlar içeren ve insanın kendisini farketmesine vesile olan filmin detayları.

Kendi emekleriyle yarattığı şirketin sahibi olan Jules Ostin, çalışanlarından birinin tavsiyesiyle birlikte yeni bir 65 yaş üstüne hitap eden kıdemli stajyer programı başlatır.Biraz yaşını almış insanlara yönelik olan bu deneysel program için ilk işe başlayanlardan biri de 70 yaşındaki Ben Whittaker olur.Şirketin genç kadrosunun yaş ve ruh ortalamasını bir hayli yüksek tutan Whittaker ile şirketin sahibi Ostin arasında zamanla zorlu iş ilişkisi sapsağlam bir dostluğa dönüşecektir.

Ödüllü ve yetenekli aktrist Anne Hathaway ve ödüllü, başarılı aktör Robert De Niro'nun başrollerini paylaştığı drama ve komedi türündeki film 25 Eylül 2015 tarihinde görücüye çıktı.

"Tecrübeler asla eskimez" mottosuyla görücüye çıktığı tarihten beridir birçok farklı platform üzerinde izlenen Hollwood yapımı film için insan ruhunda mücadeleci yanı ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

Film halen Netflix gibi dijital platformlar üzerinden izlenebilir.

The Intern (Stajyer)

Yönetmen koltuğunda Kadınlar Ne İster?, Tatil, İlişki Durumu: Karmaşık gibi yapımların da yönetmenliğini yapan Nancy Meyers'in oturduğu, senaryosunu da aynı şekilde Nancy Meyers'in yazdığı komedi draması filminin başrollerinde Anne Hathaway ile Robert De Niro'yu izliyoruz.

Film, insan ruhu ve bedeninde yaratma cesaretini ve mücadeleci yanı ortaya çıkarmakla kalmıyor ve yerinde replikleriyle sapasağlam bir film olacağının da garantisini veriyor.

The Intouchables hissi veren ve iyi hissettiren komedi ve drama türündeki filmin özeti ve konusunu, yönetmenini, senaristini, fragmanını, alıntılar ve özelliklerini, puanlamasını, oyuncular ve karakterlerini, benzer filmleri, film hakkındaki yorumları sizin için derledik.

The Intern: Stajyer Konusu ve Özeti 

Film Robert De Niro'nun sesiyle başlıyor ve devam ediyor. Robert De Niro yani filmdeki adıyla Ben Whittaker eşi öldükten sonra hayatını dolu dolu geçirmek için her şeyi denemeye çalışan, dolu dolu yaşayan ve neredeyse her gün cenazelere katılan bir insan. İnsan yaşlanınca cenazeler de artıyor şeklinde anlatıyor bu anları.

Ardından AboutTheFit adındaki bir şirketin 65 yaş üstü için kıdemli stajyer programı adı altında deneysel bir programı olduğunu görüyor, ki programın amacı şirketteki insanların birbirine örnek olması, ve başvuruda bulunuyor. Bu süreçte teknolojiyle arası olmayan yahut başvurusu olumlu sonuçlanan Ben için hayat daha eğlenceli ama içinden çıkmaya çalışır bir hale bürünüyor. Şirketin de ondan aşağı kalır yanı olmadığını görüyoruz. Kadın tekstili ve moda dünyası üzerine çok yenilikçi bir şirket. Herkes genç ve çok rahat takılıyor. Ben ile tanışınca şirketin de havası değişiyor. Ben, her gün vaktinde kalkıyor ve şirkete takım elbisesiyle geliyor. Genç iş arkadaşları onun en yakın arkadaşları oluyor ve hepsi Ben'in aklına danışmaya çalışıyor. Bu arada Ben ile yakın çalışacak olan şirket sahibi Jules Ostin rolüyle Anne Hathaway çıkıyor karşımıza. En başlarda Ben ile çalışmak istemeyen ve Ben'i önünde engel olarak gören Jules yavaş yavaş Ben'e, aklına ve tecrübelerine alışıyor ve aralarında sapasağlam bir dostluk kuruluyor.

The Intern Fragman

The Intern Yönetmeni, Senaristi 

Filmin Türü: Dram, Komedi

Yönetmen: Nancy Meyers

Senarist: Nancy Meyers

Süre: 2 saat 1 dakika

Yapım Yılı: 2015

Müzik: Theodore Shapiro

Yapımcılar: Celia D. Costas, Deb Dyer, Suzanne Farwell, Stefan Mentz, Nancy Meyers, Christin Mizelle, Steven Mnuchin, Jeffrey Wetzel

Film Maliyeti: 35 milyon dolar

The Intern IMDb Puanı 

Dram ve komedi bandında ilerleyen başarılı filmin IMBD puanı 7,1 olarak belirlendi.

The Intern Oyuncular ve Karakterleri 

The Intern Alıntıları ve Özellikleri 

"Freud, sevgi ve iş, iş ve sevgi: söylenecek başka şey yok, demiş. Ama ben emekliyim, eşim de artık yaşamıyor. Bu yüzden tahmin edebileceğiniz gibi çok boş zamanım oluyor. Yanlış anlamayın mutsuz bir insan değilim. Bilakis, hayatımda bir boşluk olduğunu ve onu doldurmam gerektiğini biliyorum."

"Biraz Jules'tan bahsedeyim. AboutTheFit'i sadece 18 ayda kurdu. Bütün bu fikir burada, Brooklyn'de, Jules'un mutfağında yaratıldı. Jules satmış olduğu her şeyi üzerinde denedi. Üzerine nasıl uyduğunu anlattı ve görünen o ki işe yaradı. Dört ayda sitesini kurdu ve 25 çalışanla işe başladı."

"Jules Ostin önerileri: Yavaş konuşanları sevmez, hızlı konuş. Ağırdan alma, konuşmaya devam et. Göz kırpmayı unutma, insanların gözünü kırpmamasını da sevmez."

"Jules mu? Tabii ki. O tam bir sert çocuk. İnternet sansasyonu yaratmasının nedeni de bu. Sizden birinin her gün teknoloji dünyasında başarılı olması size gurur veriyor olmalı. O yüzden bravo demelisiniz, öyle değil mi?" diyor.

The Intern ile Benzer Filmler 

Stajyer kalbimizi haliyle fethederken bir de tıpatıp aynısı sayılan bambaşka filmleri önerelim istedik. Burada mücadeleci yanınızı ortaya çıkaran ve ruhunuza cesaret aşılayan filmler göreceksiniz çünkü ne de olsa tecrübeler asla eskimez.

The Intern Yorumları

Romantik ve komedi bandında ilerleyen ve Robert De Niro ile Anne Hathaway gibi ödüllü ve yetenekli oyuncuları da bünyesinde bulunduran film için izleyiciler kararlı adımlarla ilerlemiş durumda.

Bazı izleyiciler filmin başarısı için yönetmen ve senarist Nancy Meyers etkisi olduğunu söylerken, bazıları da bu etkinin Robert De Niro ile Anne Hathaway için olduğunu düşünüyor. Ama her durumda izleyiciler için seyir zevki yüksek bir film olduğu belirtiliyor.

İzleyiciler ayrıca filmin hikayesinin de dinamik ve yalın olduğunu söylerken; dersler veren, güldüren, güncel olduğunun da altı çiziliyor.

Tıpkı izleyiciler gibi bizler de Robert De Niro ile Anne Hathaway'lı filmi oldukça başarılı buluyor; sıcak, samimi, düşündüren bir film olduğunun da altını çiziyoruz.

Kaynaklar 


BENZER YAZILAR

IMDB'ye Göre Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler Listesi 2

IMDb puanları ve beğenilerine göre tüm zamanların en iyi filmler listesi serimizin sekiz filmlik ikinci listesi.

20. İKSV Filmekimi

8-17 Ekim 2021 tarihinde İstanbul'da başlayacak olan Filmekimi Film Festivaline dair detaylar ve merak edilenler.


Paylaş