Ölüler Ordusu adlı filmin öncesini anlatan, aksiyon ve komedi bandında ilerleyen filmin detayları.

Zack Synder imzası taşıyan Ölüler Ordusu adlı filmin öncesinde yaşananları anlatan; gerilim, komedi ve aksiyon döngüsünde ilerleyen filmin detayları. 

Film için Netflix üzerinde en çok izlenen 10 filmden biri olduğu ve 75 milyon haneye ulaştığı söylenir.

Film, Ölüler Ordusu adlı film öncesinde yaşananları bünyesinde taşırken, Netflix üzerinde 2021 tarihinden itibaren izlenebilir.

Sizler için aksiyon ve komediyi beraberinde taşıyan filmi inceleyeceğiz.

Hırsızlar Ordusu Konusu

Yönetmen koltuğunda Matthias Schweighöfer otururken, senaryosu Shay Hatten ve Zack Snyder tarafından yazılan ve Ölüler Ordusu adlı filmin öncesinde yaşananları anlatan film, gizem dolu bir kadının küçük bir kasabada yaşayan ve banka memurluğu yapan Dieter'e, Interpol tarafından en çok aranan suçlularından oluşan bir ekibe katılmasını teklif etmesiyle başlıyor. Maceramız da Dieter ile birlikte başlıyor. Suçlulardan oluşan ekibin planı ise Avrupa'nın bambaşka yerlerinde bulunan, efsaneye dönüşen, kimsenin de açamadığı bir dizi kasaları soymaktır. Dieter banka memurluğu yanında kasa açabilme potansiyeline de sahip olduğu için bu kasaları açabilmesi adına hem onun hem de ekibin zorlu bir maceraya atılması gerekir.

Film Dieter'in ve ekibin kasaları bulmak için düştüğü macerayı ve peşlerinde olan polisi de alt etmeye çabaladıkları süreci anlatıyor. Bizler de Dieter ve ekip ile birlikte maceradan maceraya koşuyor ve acaba kasalar açılacak mı, acaba polisler alt edilecek mi, sorularıyla cebelleşiyoruz.

Hırsızlar Ordusu Fragmanı

Hırsızlar Ordusu Yönetmeni, Senaristi

Filmin Türü: Aksiyon,Komedi

Yönetmen: Matthias Schweighöfer

Senarist: Shay Hatten, Zack Snyder

Süre: 2 saat 7 dakika

Yapım Yılı: 29 Ekim 2021

Müzik: Steve Mazzaro, Hans Zimmer

Yapımcılar: Christian Angermayer, Marco Beckmann, Misha Bukowski, Wesley Coller, Klemens Hallmann, Stephanie Hayward-Schneider, Frank Kusche, Dan Maag, Michael Scheel, Matthias Schweighöfer, Deborah Snyder, Zack Snyder

Film Maliyeti: 7 Milyon USD

Hırsızlar Ordusu IMDb Puanı

Aksiyon ve komedi bandında ilerleyen başarılı filmin IMDb puanı 6.4 olarak belirlendi.

Hırsızlar Ordusu Oyuncular ve Karakterleri

Hırsızlar Ordusu Film Müzikleri

Hırsızlar Ordusu ile Benzer Filmler

Film için komedi ve aksiyonu hiç eksilmeden devam ettiği söylenirken benzer sayılan diğer filmleri de sizler için derledik.İlk sırada,yazıda bahsettiğimiz tanıdık bir film var.Keyifli seyirler dileriz.

Hırsızlar Ordusu Devam Filmi Olacak mı?

Ölüler Ordusu devam filmi olarak görücüye çıkan ve Ölüler Ordusu öncesinde yaşananları konu alan filmin devam filmi olup olmayacağı izleyenler tarafından merakla bekleniyor.

Ölüler Ordusu evreninin bir parçası sayılan filmin devamı için olası çalışmaların sürdüğünü ve kulislerde konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Netflix için ayrıca bu evrenin bir parçası sayılan bir anime dizisi de hazırlanıyor.

Hırsızlar Ordusu için İzleyici Yorumları

Bu yorumlar Sinemalar.com adlı sayfadan alınmıştır.

"Amerika'daki zombi salgınının başlangıç aşamasına gittiğimiz devam filmi, yine Netflix'de izleyeceğimiz anime dizisi "Army of the Dead: Lost Vegas'ı da hesaba katarsak zombi evreninin başlangıcı olarak nitelendirilebilir. Serinin üçüncü bölümü için de çalışmaların başladığı biliniyor, bu kadar bilgi yeter deyip kısaca filmle ilgili fikrimi de paylaşmak istiyorum. Orta halli bir komedi aksiyonu kendisi, salgın henüz yeni başladığı için zombilere çok az maruz kalıyoruz. Sonu ilk filmle güzel bağlanmış, işin içine tekrar zombilerin de girmesiyle devam filmlerinin çok daha keyifli olacağını düşünüyorum."-SinefilOkan-

"Filmde ara ara yeni başlayan zombi olayını gösterse bile filmin zombiler ile alakası yok arkadaşlar. Sadece salgının başlangıcından kesitler ve bir kaç sahne gösteriyor o kadar. Film bir kaç yeri soymak için toplanan seçme hırsızlardan oluşan bir yapım. Komedi yanı olduğu kadar aksiyon ve gerilim sahneleri ile bezenmiş bir yapım. Hal böyle olunca film bitene kadar zerre sıkılmıyorsunuz arkadaşlar. Bunun yanı sıra oyuncu seçimi olarak da oldukça yetenekli isimleri filme eklemişler. Genel olarak eli yüzü düzgün sağlam bir yapıt çıkmış ortaya ben çok beğendim tavsiye ederim sizlere."-FbSinanSarp-

" "Army of the Dead" filminde şahsına münhasır karakteriyle sivrilen Dieter' in background hikayesini tadımlıyoruz. Aslında helikopterci abla da çok kırık bir tipti. Neyse. Dieter' in tercihlerine dayalı bazı ilhamların iki filmde de paralellik göstermesi hoştu. Kendi mitinin peşinden sürüklendiği tutkulu bir macerası var. Tabi saflıkları ve yetenekleriyle birlikte. Filmin mizahi yanı oldukça baskın. Soygunlar fazla özensiz, hepsi de yaptık oldu havasında. Bilindik ezgiler. Hepsi bir kenara, bu filmden beklenmeyecek bir final duygusallığı vardı."-KarKurdu-

Kaynaklar


BENZER YAZILAR

Masumlar Apartmanı: Madalyonun İçi

Çok sevilen Masumlar Apartmanı'nın dizi ve kitap karşılaştırması.

Ali Atay: Mizahın Göz Renkleri

Ali Atay’ın yönetmenlik kariyeri boyunca çektiği ve yazdığı filmlerdeki bakış açısını ve hayatının buna ne derecede yansıdığını inceledik.


Paylaş