Başarılı bir savunma avukatı ve hukuk profesörü Annalise beş öğrencisiyle bir cinayet davasına dahil olurlar. 6 sezon süren macera dolu dizinin incelemesi.

Annalise Keating'in derslerinde işlediği tek konu ''Cinayetten nasıl kurtuluruz?'' bu sorusunun cevabını beş öğrencisini korumak için kendi vermek zorunda kalıyor. Peki ya kurtulmayı başarabiliyor mu? Dizinin konusunu, karakterini ve izlemeye değer olup olmadığını birlikte inceleyelim.

How to Get Away with Murder Fragman İzle

How to Get Away with Murder (HTGAWM)  Dizisinin Konusu

İlk gösterimini 25 Eylül 2014'te ABC kanalında yapan ABD yapımı bir televizyon dizisi. Peter Nowalk'ın yaratıcısı olduğu dizinin yapımcılığını Shonda Rhimes, dağıtımını ise ABC Studios üstlendi. Daha pilot bölümünde heyecanı doruklara çıkaran dizi oldukça fazla ilgi toplamayı başardı. Annalise Keating başarılı bir savunma avukatı aynı zamanda da bir hukuk profesörü. Her sene kendine beş asistan seçen Keating bu sene seçtiği asistanlarıyla hayatını alt üst etmeyi başarıyor.

Pilot bölümde beş öğrencinin bir cesetten kurtulmaya çalıştığını görüyorsunuz. Bir süre cesetin kim olduğunu veya kimin öldürdüğünü anlamakta zorlanmak mümkün. Diziyi heyecanlı kılan yanlarından biri kesinlikle zaman örgüsünün çok başarılı olması ve soluksuz izletmesi. Dizi tamamen ''Cinayetten nasıl kurtuluruz?''  sorusu üzerinde dönüyor. Keating'e göre tanıkların itibarını sarsmak, yeni bir şüpheli ortaya atmak ve kanıtları ortadan kaldırmak cinayetten kurtulmak için yeterli. Ancak nereye kadar?

Dizi sadece beş hukuk öğrencisinin işlediği cinayetten devam etmiyor. Yan olay örgüsünde çarpıcı davalar işeniyor. Diziye bağlanmanızı da sağlayan aslında yan kahramanlar. Keating ve ekibinin sanıkları nasıl kurtardığını izlemek bir çeşit büyüleme metodu olmuş. Birbirinden hırslı beş öğrenci akıl almaz olayların içinde kalıyor ve mesleklerinin getirisinin tam tersini yaparak adaleti yanıltmaya çalışıyorlar.

HTGAWM Dizisinin Türü ve IMDb Puanı

Dizinin IMDb puanı 8.1. Etkileyici bir puana sahip olan dizinin oldukça büyük de bir fan kitlesi bulunuyor. Bölümlerle ilgili teoriler ortaya atanlar, karakterleri koruyanlar ya da tavsiye verenlerin olduğunu görmeniz ufak bir araştırma yapmanızla karşınıza çıkabiliyor. Dizinin türü ise gerilim, drama, mahkeme draması ve gizem olarak işleniyor. Netflix'ten veya ücretsiz herhangi bir dizi izleme platformundan How to Get Away with Murder dizisine ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. 

How to Get Away with Murder Dizisinin Oyuncu Kadrosu

How to Get Away with Murder Dizisinin Oyuncuları Karakter Analizi 

Annalise Keating

Başrol oyuncumuz ve kariyerinde kaybetmeye yer olmayan başarılı bir savunma avukatı. Hırslı, zeki ve alkole düşkün. Özel hayatı çalkantılı ve dramatik. Gücünün perdesi kalktığında karakterinin çok fazla yara almış olduğunu görmemek mümkün değil.

Wes Gibbins

Beş hukuk öğrencisinden birisi. Okula yedek öğrenci listesinden katılmayı başarabilmiş. Hırslı, zeki ama zayıf bir karakter. Zayıflığını ve zekiliğini harmanlayarak Keating'in bürosunda staj yapma şansını yakalıyor. 

Connor Walsh 

Beş hukuk öğrencisinden bir diğeri de Connor. Gizlilik kavramı yok ve bir ödül için elinden gelen her şeyi yapabilir. Hırslı, zeki, güçlü ve sınırsız. Connor ya en sevdiğiniz  ya da en nefret ettiğiniz karakter olabilir. Ortası olmayacak bir karakter tasarlanmış.

Michaela Pratt

Sınıfın en zekisi, çalışkanı ve Annalise'in geçmişteki hali gibi. Beş hukuk öğrencisinden bir diğeri. Sinirli, hırslı ve çekici işlenmiş. 

Asher Millstone

Babasının gücünü kullanarak üniversiteye yerleşmiş kibirli, paraya düşkün ama zaman içinde değişen bir karakter. Diğerleri gibi Keating'in stajyeri.

Laurel Castillo

Beş hukuk öğrencisinin sonucuncusu olan Laurel çekingen, zeki ve nokta atışı yapabilen bir karakter. Ancak aşk ve duygusallık içinde kaybolmuş. Keating'in yanında çalışan Frank karakterine ilk günden aşık oluyor. 

Frank Delfino

Annalise'in en güvendiği kişi konumunda. Büronun da ortaklarından biri ancak avukat değil. Kirli işleriyle ilgileniyor ve Keating'in sözünden çıkmıyor. Büroya gelen stajyerlerle aşk oyunları oynamak işinden daha önemli diyebiliriz.

How to Get Away with Murder Dizisi İzleyici Yorumları 

Bu seyirci yorumları Sinemalar.com'dan alınmıştır. 

''Çok fazla yabancı dizi seyrettim ama bunun gibisiyle daha önce karşılaşmadım. Olay örgüsü her sezon için o kadar ustalıkla işlenmiş ki, bütün bölümlerin sonunda "Acaba diğer bölüm ne olacak ?" dedirtiyor insana. '' (Seelenn)

''Olaylar çok hızlı değişiyor ve gelişiyor, temposu çok yüksek, izlerken sizi içine alıyor, dikkatinizin dağılmasına fırsat vermiyor, tavsiye ediyorum.'' (Secil_Saygan)

''Çok iyi bir sonla veda etti! Viola Devis efsane bir oyunculuk sergiledi. '' (Dreamlike)

How to Get Away with Murder Dizisi İzlemeye Değer Mi? 

Aşk, entrika, ihanet, cinayet ve kurtuluş'un harmanlandığı bu avukat dizisi kesinlikle izlemeye değer. Biraz kafanızı yormak, sürüklenmek ve heyecanlanmak istiyorsanız bu diziyi seversiniz. Bölümün nasıl bittiğini anlayamıyor ve izlemekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Zekice tasarlanmış olması uzun soluklu bir serüven olmasına yol açmış. Karakteri benimsiyorsunuz ve her bölüm bir başka karaktere sinirleniyorsunuz. Dizi incelikle düşünülmüş seyirciyi tuzağına düşürmeyi başarabilmiş. Eğer ilginç vakalar da dikkatinizi çekiyorsa bu dizi tam size göre. 


BENZER YAZILAR

Dünyadan Haberler Filmi: News of The World

Kasabaları dolaşarak haberleri okuyan Amerikan İç Savaşı gazisi bir adamın bulduğu yetim kıza yuva arama hikayesi.

Bir Miyazaki Filmi: Gökteki Kale (Laputa)

Spirited Away gibi başarılı Japon animasyonlarının yapımcı şirketi Stüdyo Ghibli’nin ilk filmi Gökteki Kale.


Paylaş