Baba Sahne’nin, yeni prodüksiyonu “Taxim”, ilk günden bu yana kapalı gişe sahnelenmeye devam ediyor.

Kara komediyle yüksek gerilimin iç içe geçtiği oyunun kadrosunda Şevket Çoruh ve Ozan Güven’in yanı sıra Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen yer alıyor.

Emrah Eren yönetmenliğinde tiyatro sahnesine taşınan “Taxim”, eğlenceli karakterleri, yüksek temposu ve insan doğasının yarattığı çelişkileri ortaya seren hikâyesiyle dikkat çekiyor.

Oyun 28-31 Mart’ta üst üste dört gün Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Taxim Oyunu Hakkında Bilgiler

Senaryosunu Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın kaleme aldığı 2017 yapımı İspanyol filmi “El Bar”dan uyarlama bir oyun. Baba Sahne’nin uyarladığı “Taxim”in metin danışmanlığını Caner Güler ve Ozan Güven üstleniyor.

Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Taxim”in oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen yer alıyor.

Taxim Konusu

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar… On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma kavşağı”nda sınava tabi tutulursa neler olur?

Herkes yaşamayı hak eder mi? Yaşama hakkı taksim edilebilir mi?

İşte bütün sorun bu! “Taxim”, sistemin baskıcı düzeni ile kişisel bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği Araf’ın oyunu. Kara komedinin doruklarından, ölümün kıyısına gelgitler yaşayan bir hikâye…

Dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, ses tasarımı ise Özgehan Özturan’a ait olan “Taxim”, 28 Mart Pazartesi, 29 Mart Salı, 30 Mart Çarşamba ve 31 Mart Perşembe akşamları 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek.

Oyun Biletleri

Tüm sezon boyunca seyirciyle buluşmaya devam edecek olan oyunun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No: 31/37 Kadıköy-İstanbul


BENZER YAZILAR

Makedonya'nın İncisi: Ohri

Tanrı’nın cenneti yaratırken bir damlasını yeryüzüne düşürdüğü, o damlanın düştüğü yerin de Ohri olduğu rivayet edilirmiş. Doğal güzelliği, tarihi ve kültürel mirası ile Ohri UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alıyor.

Hindistan'ın En Özgür Eyaleti: GOA

Hindistan’ın güneyindeki en güzel sahillere ev sahipliği yapan Goa’nın en güzel 3 plajı hakkındaki bilgileri sizin için derledik.


Paylaş