Ölümsüz eserlere güncel uyarlamalar yapan GAİN, bu sefer de Kaan Müjdeci yorumuyla Hamlet'i dizi haline getiriyor.

GAİN'in yeni projesi olan, Kaan Müjdeci'nin hem yazıp hem de yönettiği ilk dizisi Hamlet'i, 19 Ekim'den itibaren kullanıcılarına sunuyor. 

GAİN ile Asteros Film'in ortak yapımları olan Hamlet dizisi, geçtiğimiz Eylül ayında Avrupa'daki en büyük TV içeriği festivali olan Series Mania'ya seçilen ilk Türk yapımı oldu. Aynı zamanda uluslararası kategoride dünya prömiyerini gerçekleştirdi ve pek çok övgü topladı. Türkiye'de ise tüm bölümleri ile birlikte 19 ekim 2021 Salı günü, GAİN'de yayında olacak.

Hamlet Dizisi Konusu

Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet'ten, gerçek bir hikayeyle harmanlanarak uyarlanan dizi, Büyükada’daki “fayton krallığı” konusu üzerinden hem Türkiye'nin hem de hayatın absürt, akıla almaz görünen ve çarpıcı gerçeklerine ışık tutuyor. Hamlet'in asıl konusu, 16. yüzyılda krallığın yıkılışı ve güç dengelerinin değişimi. Kaan Müjdeci bunu, bugünkü “fayton krallığı” üzerinden işliyor. Hem de alışılmışın aksine Hamlet bu sefer bir kadın. 

Dizinin senaryosunda, faytonların sahibi olan adam İstanbul Büyükada’da, 81 atın toplu bir şekilde gömüleceği bir gece öldürülüyor. Katil de erkek kardeşi. Maktulün kızı, babasını öldüren katili bulmak ve bu karanlık ilişkileri açığa çıkarmak için bir intikam planı hazırlıyor. Planda, şüpheli olan herkesi televizyondaki en meşhur Reality Show'da sahnede toplamayı düşünüyor. 

Hamlet dizisi, her detayıyla içimizi yansıtan bir uyarlama; aşk, ihanet, keder, intikam, cinayet unsurlarıyla dolu bir aile draması. Oyuncuların muhteşem performansları, etkileyici görselliği ve sürükleyici hikaye anlatımı sayesinde sezonun en iddialı yapımları arasında yer alıyor. 

Hamlet Dizisi Kaç Bölüm?

Derin konulara değinen ve sinematografik başarıya sahip olan yapım toplamda 7 bölümden oluşuyor. 

Hamlet Dizisi Oyuncuları

Hamlet dizisinin oyuncu kadrosunda Mustafa Alabora, Çiçek Acar, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan ve Erdal Beşikçioğlu yer alıyor. 

Hamlet Dizisi İlk Fragman

Hamlet dizisinin basın galası 14 Ekim 2021 Perşembe günü oyuncuların da katılımlarıyla gerçekleşecek. 


BENZER YAZILAR

The Lobster: Ütopik Bir Distopya

Giorgos Lanthimos’un 2015 yılında çektiği ve Cannes Film Festivali Jüri Ödüllü filmin gerçekle paralel bir seviyede olan distopyasını inceledik.

Yeşilçam Dizisinin Oyuncuları

BluTV'de yayınlanacak Yeşilçam Dizisinin oyuncuları kimler? Yeşilçam Dizisi oyuncularını yakından tanıyalım.


Paylaş