İnsanlık için umut arayan bir babanın çocuklarına olan sevgisi ve onlara ulaşma arzusu hakkında yazılmış olan bir distopya.

2014 yapımı distopik bir gelecekte kurgulanan filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Nolan kardeşler üstlenmiştir.İnsanlığın yeni bir yuva arayışını temel edinen filmin oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Jessica Chastain, Michael Caine, Matt Damon, Anne Hathaway gibi Oscar ödüllü oyuncular yer alıyor.

Teorik fizikçiler tarafından bilimsel doğruluğu övülen film.

Akademi Ödüllerinde En İyi Görsel Efekt dalında ödül kazanan filmin çekimleri Alberta,İzlanda ve Los Angeles'ta gerçekleşti.

Stanley Kubrick’s 2001: A Space Odyssey

Dr.Kip Thorne ve zaman yolculuğu.Caltech teorik fizikçisi Kip Thorne, yönetici yapımcıydı, bilimsel danışman olarak hareket etti.Yerçekimi fiziği ve astrofizik.yerçekimi dalgalarının gözlemine katkılarından dolayı 2017 Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü.

Thorne Christopher Nolan filmi Interstellar için de konsept geliştirdi. Ayrıca The Science of Interstellar adlı kitabı yazdı. Thorne daha sonra Nolan'a Tenet filminin fiziği konusunda tavsiyede bulundu. Oppenheimer'ın gerçek öğrencisi Kip Thorne yaptığı açıklamada, Christopher Nolan'ın senaryosundaki bilimin iyi olduğunu söyledi.Thorne ve Nolan birçok filmde işbirliği yaptılar veThorne film yapımcısının araştırma ve ödevlerinden etkilendi.

Spekülasyonlar yerine bilim

“Love is the one thing that we're capable of perceiving that transcends dimensions of time and space”

"Aşk, zaman ve mekan boyutlarını aşan, algılayabildiğimiz tek şeydir"

Dairesel balkonları ile NASA tesisinin kavernöz iç kısmı, Los Angeles şehir merkezindeki Westin Bonaventure Hotel, 404 South Figueroa Street'in muazzam lobisidir. Seviye 6'ya yükselen dev seti inşa etmek üç hafta ve sahneleri çekmek üç gün sürdü.

https://movie-locations.com/movies/i/Interstellar.php

https://www.firstpost.com/entertainment/real-oppenheimers-student-kip-thorne-says-science-in-christopher-nolans-script-was-good-12931562.html


BENZER YAZILAR

How I Met Your Mother'ın Yenisi Geliyor: How I Met Your Father

Yayınlandığı döneme damga vuran dizi How I Met Your Mother'dan yıllar sonra, How I Met Your Father seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

The Serpent: Çarpıcı Suçlarla Dolu Gizemli Seri Katil

Gerçek hayattan uyarlanmış hırsız, dolandırıcı ve seri katil olan, usta akıl oyunlarıyla etrafındakileri kandıran ve manipüle eden "the serpent" lakaplı Charles Sobhraj'ın hayat hikayesi.


Paylaş