Matrix serisiyle yıldızı parlayan Keanu Reeves, oyunculuk hayatında ilk kez bir dizide oynayacak. Üstelik dizinin yapımcıları da Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese.

En son Matrix: Resurrections filmiyle perdede izlediğimiz Kanadalı aktör, Hulu için çekilecek olan The Devil in The White City isimli dizide oynayacak. Bu yapımın öne çıkan özelliği ise; 57 yaşındaki Keanu Reeves'in oynayacağı ilk televizyon dizisi olması. 

Oscar ödüllü ünlü aktör Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese'in yapımcılığını üstlendiği The Devil in The White City ile izleyici, ışıltılı bir çağda gizem, cinayet ve romantizim turuna çıkacak. 

Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio, daha  önce The Wolf of Wall Street, Shutter Island, The Departed, The Aviator ve Gangs of New York filmlerinde de birlikte çalışmışlardı. 

The Devil in The White City

Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese, bir seri katil hikayesi olan The Devil in The White City'yi ilk olarak sinemaya uyarlamak istemişlerdi. Ardından bu kurguyu diziye dönüştürmek için Hulu ile anlaştılar. Dizi, Erik Larson'ın aynı isimli romanından uyarlandı. 

The Devil in The White City kitabının hakları 2010 yılında DiCaprio tarafından satın alınmıştı ve hikayenin beyazperdeye uyarlanması bekleniyordu. O zamanki planda, başrolde DiCaprio yer alacaktı ve yönetmen olması için Scorsese ile anlaşmıştı. Daha sonra sevilen kitabın diziye uyarlanmasına karar verildi ve başrol olarak da Keanu Reeves seçildi. 

Tür: Dram, Gerilim, Biyografi

Ülke: ABD

Yapımcılar: Leonardo DiCaprio, Martin Scorsese, Rick Yorn, Emma Tillinger Koskoff, Jennifer Davisson

Yönetmen: Todd Field

Tarih: 2022

Oyuncular: Keanu Reeves

The Devil in The White City Konusu

Gerçek olaylar ve karakterlerden ilham alan The Devil in The White City, 1893 Chicago Dünya Fuarı’nda yazgıları ölene dek birbirine bağlanmış olan bir seri katil ve bir mimar iki adamın yaşanmış hikayesini anlatıyor. 

Mimar Daniel Burnham, Chicago Dünya Fuarı'nı inşa etmeye çalışırken, seri katil H. H. Holmes, fuarı kadınları cezbetmek ve öldürmek için kullanıyor.

Dr. H. H. Holmes, kendisiyle aynı dönemde yaşamış olan seri katil Karındeşen Jack kadar ünlenemeyen, fakat onun kadar acımasız olan biri. 1893 yılında Chicago Dünya Fuarı’nda Holmes'ün bir çok insanı öldürdüğü iddia edilir. İnsanlara hem çekici hem de korkunç gelen Holmes, burada Burnham ile karşılaşır ve ikisinin de hayatı farklı bir yöne doğru sürüklenir. 

The Devil in The White City Fragman

Dizinin fragmanı henüz yayınlanmadı.

The Devil in The White City Ne Zaman Çıkacak? 

Dizinin çekimleri henüz başlamadığı için yayın tarihi de belli değil. 

The Devil in The White City Nereden İzlenir? 

Dizinin şimdilik yalnızca Hulu'da yayınlanacağı duyuruldu.


BENZER YAZILAR

Fransız Yeni Dalgası ve Alain Resnais

Bu yazıda biçimsel anlamda bir edebi akım olan Yeni Roman'dan etkilenen Yeni Dalga Sineması'nı ve Yeni Roman etkisini sinemasında en fazla hissettiğimiz yönetmen Alain Resnais'i ele aldık.

Stand-Up ve Komedi Gösterisi Önerileri

Netflix'ten izleyebileceğiniz, farklı çeşitlerde ve birbirinden çok farklı komedyenler tarafından yapılmış hepsi diğerinden özgün stand-up önerileri: Bo Burnham, John Mulaney ve dahası.


Paylaş