Sizlere Backstreet Boys grubunun en popüler üyesi Nick Carter'ın erkek kardeşi Aaron Carter, onun trajik ölümünden ve Carter ailesinden bahsedeceğiz.

Aaron Carter Kimdir? Carter Ailesi Hakkında

Aaron Carter Kimdir

90'lı ve 2000'li yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran R&B ve Synth Pop müzik grubu ''Backstreet Boys''u çoğunuz mutlaka duymuşsunuzdur. Popüler oldukları dönemlerde, dünyanın dört bir yanından fan kitlesi edinen, özellikle de genç kızların büyük bir hayranlık beslediği 5 kişiden oluşan ABD'li müzik grubudur.

Grup üyeleri arasında en çok dikkat çeken isim ise, hem yakışıklılığı hem de başarılı vokali ile ''Nick Carter''dan başkası değildir. İşte bu noktada Carter ailesinin diğer üyeleri de en az Nick kadar dikkat çeker. Bu üyelerden biri ise ''Aaron Carter''dır.

Aaron Carter, 7 Aralık 1987 tarihinde ABD'nin Florida eyalitinin ''Tampa'' şehrinde dünyaya geldi. İlköğretimini Florida'da bulunan Frank Miles Elementary School'da tamamladı. Aaron ismini büyükbabasından alan sanatçının bir üvey, bir erkek ve üç kız kardeşi vardır. Saksafon, piyano, gitar ve bateri çalmaktadır.

Aaron, 90'lı yıllarda ABD'li çocuk yıldız olarak erken yaşta şöhrete kavuştu. Daha 7 yaşındayken kendini gösteri ve eğlence dünyasının içerisinde bulan Aaron, ''Dead End'' adlı bir müzik grubunda ana vokal olarak yer aldı. İlk solo şarkısı olan ''Crush on You'' ile adını geniş kitlelere duyurmayı başardı. Bu şarkı ile 1997 tarihinde Backstreet Boys'un Berlin konserinde konuk sanatçı olarak sahne aldı ve orada yapımcılar tarafından keşfedildi.

1997 yılının sonbaharında ilk albüm kontratını imzaladı. İlk albümü ile Danimarka, Norveç, İspanya, Kanada ve Almanya'da altın sertifika kazandı. Carter, aynı zamanda birçok filmin müziğini de seslendirdi. Bu filmler arasında, ''Pokemon, Rugrat'ler Paris'te, The Princess Diaries'' gibi filmler bulunur.

26 Eylül 2000 tarihinde ikinci albümü ''Come Get It'' piyasaya çıkar. Carter bu albümle de 1,5 milyondan fazla satış rakamı elde ederek üç kez platin sertifika ödülünü alır. Aynı yılın Ekim ayında da bir adet konser DVD'si yayınlar. Son çıkardığı albüm ise 2006 tarihli ''2 Good 2 B True'' albümü olur. 

Carter Ailesi

Carter Ailesini Tanıyalım

Aaron Carter erken yaşta şöhrete kavuşan bir isim. Ünlü bir abiye ve kız kardeşe (Leslie Carter) sahip olması da bu konudaki etkenlerden bir tanesi. Ancak erken yaşta gelen bu şöhret, ne yazık ki Carter ailesine bolca başarı ve ünün yanında büyük acılar da sunacaktı.

Abisi Nick Carter'ın öncülük etmesi ile müzik ve oyunculuk dünyasına adım atan Aaron, abisi Nick ile olan kavgaları ile ABD basınında sıkça gündeme gelir. Tıpkı Britney Spears ve kız kardeşi Jamie Lynn gibi, bu ikili de sürekli tartışma halindedir.

Britney ve Aaron'un ortak noktası ise ikisinin de genç yaşta yasal olarak vasi altına alınmalarıdır. Nick de uzun yıllar Aaron'u vesayet altına almak için büyük mücadeleler verir. Carter kardeşler bu sebeple yıllarca birbirleri ile görüşmezler.

Carter ailesinin şöhreti tadan bir diğer ismi ise genç şarkıcı ''Leslie Carter''dır. Leslie'de daha 25 yaşındayken 2012 tarihinde aşırı doz sebebi ile hayatını kaybetmiştir. Aaron'un ablası Leslie ile de sorunları vardır ve Aaron ablası hakkında basına verdiği suçlamalarla uzun süre manşetlerden düşmez. Sahip oldukları ışıltılı hayat ve şöhret dışarıdan ne kadar renkli gözükürse gözüksün trajediler ve skandallarla doludur.

Nick Carter, 1997 yılında grubu Backstreet Boys ile dünyayı kasıp kavururken, Aaron, onların biraz daha gölgesinde kalır. Ancak ne kadar gölgelerinde kalsa da, rap müzikte de kendi kariyerinde iddialı bir yol çizer. Bunu kanıtladığında ise henüz 9 yaşındadır. Şarkıcının en çok ses getiren videolarından biri ise, NBA yıldızı Shaquille O'Neal ile çekilen ''That's How I Beat Shaq'' olur. 

Aaron, ağabeyi Nick'in Nisan 2014'teki düğününe katılmaz ancak sosyal medya aracılığı ile birbirlerini tebrik edip desteklemeye devam ederler. Ancak bu barışıklık çok uzun sürmez ve Eylül 2019 tarihinde Nick, kız kardeşleri Angel Carter ile beraber Aaron'a karşı yasaklama emri çıkarır.

Bu karar 2 ay sonra devreye girer. Nick bu konuda Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapar ve erkek kardeşinin endişe verici davranışları olduğundan bahseder. Bu olay, o dönemki eğlence dünyasında sıkça gündeme gelmiştir ve gözler bir anda Carter ailesine çevirilmiştir.

Tüm bu olayların ışığında 1 yıllık yasaklama emri gelir ve bu emire göre Aaron, Kitt, Nick, çocukları ve ailenin diğer üyeleri Las Vegas'taki ikametlerinden 30 m uzakta olacaktır. Aaron ise tüm bu suçlamaları reddetmiş ve ailesi olmadan daha iyi olacağını söylemiştir. Onlardan kendisini rahat bırakmalarını istemiştir.

Aaron o dönem sosyal medya hesaplarından içinde ve dışarıda yaşananları büyük harflerle adeta haykırır gibi yazarak paylaşır. Özellikle de abisi Nick ve ailesinin hayatı boyunca ona zorbalık yaptığından bahseder. Bu suçlamaların herkesçe bilindiğini ancak kimsenin konuşmaya cesareti olmadığını iddia eder.

Bu suçlamalar arasında en korkunç olanı ise, Aaron'un uyuşturucu yüzünden hayatını kaybeden ablası Leslie'nin kendisine cinsel istismarda bulunmasıdır. Üstelik bu korkunç durumun 3 yıl boyunca devam ettiğini öne sürer.

2019 ABD magazin basını, bu olaylarla adeta derinden sarsılır. Tabii tüm bu yaşananlara rağmen Aaron bu yılın başlarında ablası için alnına bir adet kelebek dövmesi yaptırır. Bu mavi bir kelebek motifidir.

Aaron, ''Ne zaman mavi bir kelebek görsem bu bana ablamı anımsatıyor ve onun en sevdiği renk maviydi. Dünyanın en güzel buz mavisi gözleri ondaydı.'' açıklmasını, kelebek dövmesi ile Instagram hesabı üzerinden paylaşmıştır. 

Aaron çocuk yıldızlıktan yetişkin bir yıldız olmaya adım attığı dönemlerde hayatına kendisi gibi ünlü insanlar da girmiştir. Bu isimler arasında en bilinenleri ise, ''Lindsay Lohan ve Hilary Duff'' olmuştur.

Özellikle 2001-2003 yılları arasında Hilary Duff ile büyük bir ilişki yaşamıştır. Carter, o dönem Duff'ın başrol oynadığı Disney Channel komedisi ''Lizzie McGuire''de bir bölüm konuk oyuncu olarak yer almıştır. 

Aaron Carter'ın Ölümü

CNN'nin haberine göre Carter, 2019'da katıldığı bir programda kendisine şizofreni, çoklu kişilik bozukluğu, manik depresyon ve akut anksiyete teşhisi koyulduğundan bahsetmiştir. Basında yer alan haber sitelerine göre 34 yaşındaki şarkıcı, hayatı boyunca birçok kez bağımlılıkla mücadele etmiş, yasal sorunlarla karşılaşmış ve müzik kariyerine devam ettiği sırada rehabilitasyon merkezine yatırılmıştır. Kendisni yasal vasisi yapmakla suçladığı ağabeyi Nick olmak üzere çevresinden birçok kişi ile kavga etmiştir.

Ölüm haberi yetkililere ulaştığı sırada olay yerine cinayet dedektifleri sevk edilir. Ancak herhangi bir suç deliline rastlanmaz. Aaron Carter, ölüm nedeni kesin olarak bilinmeksizin 5 Kasım 2022 tarihinde 34 yaşındayken Lancaster, California'daki evinin küvetinde ölü bulunur. Eski sevgilisi Hilary Duff, nişanlısı Melanie Martin, New Kids on The Block, Aaron ile ilgili haberi ilk duyanlardan olarak üzüntülerini ve baş sağlığını dile getirirler. 

Daha çocuk yaşta hayatın başka bir yüzü ile tanışmak zorunda kalmış, en yakınları tarafından dışlanmış, anlaşılamamış, zirve kadar dibi de görmüş bir isim...Son dönemlerde rap müziğe ağırlık veren şarkıcının son performansında söylediği bir şarkıda geçen şu sözler dikkat çekmektedir. ''O gidecek, ama bu uzun sürmez, geri gelecek''.

Carter geride gözü yaşlı hayranlar, acılı bir eş ve küçük oğlu Prince'yi bıraktı. Dileriz gittiği yerde çok daha huzurludur. Bu dünyadan bir Aaron Carter geçti.


BENZER YAZILAR

2021 Eylül Müzik Festivalleri Listesi

Türkiyenin dört bir yanında Eylül ayında gerçekleşecek eğlence, gastronomi, doğa ve kamp etkinliklerinin birleşimi olan 14 farklı konserin tarihleri, mekanları, biletleri ve programları hakkında detaylı bilgiler.

50. İstanbul Müzik Festivali

6-24 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan İstanbul Müzik Festivali bu yıl 50. yaşını, 12 farklı mekanda 65'ten fazla solist, topluluk ve orkestra ile kutlamaya hazırlanıyor.


Paylaş