2008 yılında yayınlanmaya başlayan Merlin dizisinin konusunu, fragmanını, oyuncularını, izleyici yorumlarını ve hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Merlin Dizisi 

Merlin Dizisi Hakkında 

Merlin dizisi 2008-2012 yılları arasında yayınlanmıştır, 5 sezon sürmüştür.Jake Michie, Julian Jones, Johnny Capps ve Julian Murphy tarafından BBC için yaptırılmıştır. Merlin dizisinde fantezi, macera ve dram bir aradadır.  Yapıt birçok ödüle aday gösterilmiştir ve en iyi görsel efektler için 2011 senesinde İngiliz Akademi Televizyon Ödülü'nü kazanmıştır. Yayın hakları 180'den fazla ülkeye satılmıştır. Dizi şu an Netflix'te de yayınlanmaktadır, internetten de kolayca bölümlerine ulaşabilirsiniz. 

Tür: Dram/ Fantastik

IMDb: 7.9 /10

Rotten Tomatoes: %85 

DiziBox: 7.9/10

Merlin Dizisi Konusu 

Merlin Dizisi Camelot krallığında geçmektedir. Orası Kral Uther tarafından yönetilmektedir, varisi ise Prens Arthur'dur. Çeşitli sebeplerden Uther Camelot krallığında büyü yapılmasını yasaklamıştır. Merlin'in ise doğaüstü güçleri vardır ve büyü yapabiliyordur. Annesinin de yönlendirmeleri ile Camelot'a Gaius'un  (Camelot sarayı'nın doktoru) yanına gelir. Arthur ile yolları kesişir. Merlin'in kaderinde Arthur'u korumak ve onun tahta çıkmasını sağlamak vardır.Başta buna anlam veremez ve ondan çok hoşlanmasa da onun hayatını kurtarır. Artık onun yanında çalışmaya ve onu korumaya başlar. Kısa zamanda dost olurlar. 

Merlin Dizisi Fragmanı 

Merlin Dizisi Oyuncuları 

Colin Morgan - Merlin

Bradley James - Arthur 

Richard Wilson - Gaius 

Katie McGrath - Morgana

Angel Coulby - Gwen 

John Hurt - The Dragon 

Anthony Head - Uther Pendragon 

Rupert Young - Sir Leon

Tom Hopper - Sir Percival 

Merlin Dizisi İzleyici Yorumları 

Yorumlar IMDb'den alınmıştır.

Merlin Dizisi Hakkında Bilinmeyenler 

 

Kaynaklar

https://en.wikipedia.org/wiki/Merlin_(2008_TV_series)

https://www.imdb.com/title/tt1199099/


BENZER YAZILAR

Ratched: Bir Manipülasyon Ustası

Yönetmen koltuğundaki Ryan Murphy'nin dokunuşları ve Sarah Paulson'ın muhteşem oyunculuğu ile öne çıkan Ratched'ın konusu, oyuncuları ve hakkında az bilinenler.

The Green Knight (2021) Filmi

David Lowery'nin yönettiği ve başrolünde Dev Patel'in yer aldığı, Arthur efsanelerine dayanan The Green Knight filmi hakkında bilgiler.


Paylaş