Fantastik dizi Shadowhunters (Gölge Avcıları) konusunu, fragmanını, müziklerini, izleyici yorumlarını ve hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Shadowhunters Dizisi

Shadowhunters Hakkında

Shadowhunters 3 sezon 55 bölümden oluşmaktadır. Bir bölüm yaklaşık 42 dakika uzunluğundadır. Dizi Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar kitap serisine ayanmaktadır. Yapıt roman serisinin 2013 yapımı Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri filminden sonra ikinci uyarlamasıdır.

Tür: Fantastik/Aksiyon

Beyazperde: 3.9/5

Sinemalar: 6.6/10

IMDb: 6.8/10

Rotten Tomatoes: %76

Yapım:  Constantin Film, Wonderland Sound and Vision

Yapımcı: Don Carmody,  David Cormican, Martin Moszkowicz

Dağıtımcı: Netflix,  Disney–ABC Domestic Television 

Shadowhunters Konusu

18 yaşına giren Clary Fray (Katherine McNamara) çok istediği Brooklyn Sanat Akademisi’ne kabul edilir. Simon Lewis Clary’nin en yakın arkadaşıdır ve haberi alınca onu kutlamaya götürmek ister. Kimsenin görmediği Gölge Avcıları ile karşılaşır. Merakına yenik düşer ve arkadaşlarının yanından ayrılıp onları kulübe kadar takip eder. Bir kavgaya tanık olur aynı zamanda müdahale eder. Birini öldürdüğünü düşünür ve çok korkar. Annesi Jocelyn Fray’ın yanına gider. Clary’e anlatmak istedikleri vardır fakat saldıya uğrarlar. Annesi yanında çalışan büyücü Dot’dan Clary’i güvendiği ve sevdiği polis memuru olan Luke’un yanına gönderir. Luke ve yanındakilerin konuşmalarına tanık olan Clary, artık kime güveneceğini şaşırmıştır. Gölge Avcıları ile tekrar yolları kesişir; Jace Clary’i kurtarır. Böylece Clary onların arasına katılır ve bilmediği güçlerini keşfeder. Bir yandan da annesini bulmak için işe koyulur. Onu arayan arkadaşı Simon’u da yanına alır. Bu yolculukta Clary artık tüm yer altı dünyasını tanımaya başlar; kurtadamlar, vampirler, büyücüler…

Shadowhunters Ödülleri

Shadowhunters Müzikleri

Shadowhunters Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Shadowhunters Dizisi 2. Sezon Fragmanı 

Shadowhunters Oyuncuları

Katherine McNamara – Clary Fray

Matthew Daddario – Alec

Dominic Sherwood – Jace Wayland

Alberto Rosende – Simon Lewis

Emeraude Toubia – Isabelle

Harry Shum Jr. – Magnus Bane

David Castro – Raphael

Lola Flanery - Seelie Queen 

Luke Baines - Jonathan

Shadawhunters İzleyici Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

"Sonu daha farklı olabilirdi. İlk başladığımda sıkılıp bırakmıştım, ancak birkaç yıl sonra tekrar izlemeye başladım ve çok sevdim." (danieldwilkinson)

"Kişisel olarak filmi çok tek düze buldum. Bence zamanınızı boşa harcamayın. Oyuncu kadrosunu da beğenmedim." ( sannen-l-c16)

"Çok severek izliyordum keşke iptal etmeseleri diziyi, hala içimde devam etmesi için bir umut var." (GKoeneke27)

"Kitaplarını da okudum ve diziyi kitaplara oldukça yakın buldum. Oyunculuklar da başarılı. Gerçekten iyi dizilerden biri." (mshavzin7)

Shadowhunters Hakkında Bilinmeyenler

Kaynaklar

https://en.wikipedia.org/wiki/Shadowhunters

https://www.imdb.com/title/tt4145054/


BENZER YAZILAR

Kin: Yılmaz Erdoğan'ın Yeni Filmi Netflix'te

Başrolünde ve senaryo yazımında Yılmaz Erdoğan'ın yer aldığı BKM yapımı film, 8 Ekim tarihinde Netflix'te yayında olacak.

Yanlış Bilinç: Aaahh Belinda Filmi

Bir şampuan reklamı üzerinden temellendirilen, toplumun beklentilerini karşılayarak yaşayan bir kadın ile toplumun beklentilerini reddederek yaşayan bir kadının iç içe geçmiş hikayesini anlatan iki boyutlu Aaahh Belinda filminin konusu ve incelemesi.


Paylaş