Beyza Gülas

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

14 Yazı

Behind Her Eyes - Bedenlerde Saklı Bilmece

Yönetmenliğini Erik Richter Strand, yazarlığını Steve Lightfoot ve Angela LaManna’nın üstlendiği Behind Her Eyes dizisinin incelemesi.

İZLE

Tenet: Zaman Büken Bir Kuantum Soğuk Savaşı

Adı ve geçmişi olmayan bir ajanın, objeleri zamanın lineer akışının tersi yönde hareket ettirebilmeyi keşfetmesi üzerine bir hikaye olan Tenet filminin incelemesi.

İZLE

Unbreakable: Ölümsüz

M. Night Shyamalan’ın hem senaristliğini, hem yönetmenliğini, hem de yapımcılığını üstlendiği başarılı psikolojik-gerilim serisi ve Kevin’ın 24 farklı Alter-ego kişiliği hakkında inceleme.

İZLE

Can Evrenol: Korku Evreninin Uzayı

Can Evrenol filmlerinin Clive Barker başta olmak üzere kullandığı referanslar ve Psikolojik-Sosyolojik alt metinleri.

İZLE

Contagion: Psikolojik Bir Savaş

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgınını önceden tahmin edercesine başarılı bir senaryoya sahip olan Salgın (Contagion) filminin incelemesi.

İZLE

Bonkis: Hayaller Avokado, Hayatlar Menemen

Kar, Beni Sevenler Listesi gibi çok başarılı yapımların yönetmeni Emre Erdoğdu’nun yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu Bonkis dizisinin incelemesi.

İZLE

Gain: Yepyeni Bir Biz

İçimizdeki o sonsuz keşfetme heyecanından yepyeni bir bizi ortaya çıkaracak olan “Gain” Platformunun incelemesi.

İZLE

Gibi: Olayların ve Çaresizliklerin Cisimleşmiş Hali

Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi’nin, Yılmaz ve İlkkan adlı iki arkadaşın içine düştükleri komik durumları kaleme aldıkları “Gibi” dizisinin incelemesi.

İZLE

Freud: Hipnoz Teknikleri Üzerine Bir Psikolojik Suç Denemesi

Kişiliğin 5 farklı dönem içinde geliştiğini varsayan psikanalitik kuramının kurucusu olan Sigmund Freud’un hayatını anlatan “Freud” dizisi hakkında bir inceleme.

İZLE

Necroman: Sonsuza Kadar Susmak

Dünya’nın en seçkin festivallerinden biri olan Santiago Horror Film Fest’te resmi seçki kazanan, 14 ödül sahibi “Necroman” filmini inceledik.

İZLE